YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu’nun ağzına biber sürülse caizdir
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan ile ilgili “Dolmabahçe’de oturup Kadıköy’den gelen kadınları dikizliyor.” sözlerine sert tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu’nun ağzına biber sürülse caizdir
30 Ekim 2013 / 12:31 Güncelleme: 30 Ekim 2013 / 12:54

Arınç, “Kılıçdaroğlu kendini tutamıyor. Aklına her Tayyip Erdoğan ve AK Parti geldiğinde küfür etmekten, uluorta konuşmaktan kendisini alıkoyamıyor. Ağzına biber sürülse caizdir.” dedi.

Türk Tarih Kurumu Şeref Üyeliği Töreni Çırağan Saray’ında yapıldı. Törene, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr Derya Örs, yabancı ülkelerden çok sayıda tarihçi ve akademisyen katıldı.

Tören sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediklerini eleştirdi. Dünkü söylenen sözlerde kendilerini utandıran ifadelerin olduğunu belirten Arınç, “Karşıdan baktığınız zaman veya yanına yaklaştığınız zaman çelebi bir zat gibi görünen, dışardan baktığınızda saygıda uyandırabilen, ikili ilişkilerine baktığınızda kibarlığı noktasında sizin de beğeneceğiniz bir insan tipi ama ağzını açtığı zaman ağzından küfürler çıkıyor. Ne demektir bir başbakan için ‘gemiden çıkan kadınları dikizliyor’ iddiası bunu bir ana muhalefet lideri nasıl söyleyebilir. “ ifadelerini kullandı.

Allah'tan korkulması ve utanılması gerektiğini söyleyen Arınç, “Bir genel başkan nasıl böyle konuşur. Bir insana hakaret etmek çok çirkin ve aşağılayıcı bir şeydir ama Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kendini tutamıyor. Aklına her Tayyip Erdoğan ve AK Parti geldiğinde küfür etmekten uluorta konuşmaktan kendisini alıkoyamıyor ağzına biber sürülse caizdir. “ diye konuştu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler