YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun açtığı dava reddedildi
Kılıçdaroğlu'nun açtığı dava reddedildi
30 Haziran 2015 16:13
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, kitabında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yazar Süleyman Yeşilyurt'a açtığı 105 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası reddedildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Dersim Ermenisi Yemuş Hanımın Oğlu Çarkçı Kemal" adlı kitapta kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yazar Süleyman Yeşilyurt ile Yıldız Yayıncılığın sahibi Atilla Şahin aleyhine açtığı toplam 105 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Kılıçdaroğlu'nun avukatı İlsu Çatak ile Yeşilyurt'un avukatı Berrin Yeşilyurt katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı İlsu Çatak, davanın kabulüne karar verilmesini isteyerek, sanığın ifadelerinin iftira ve hakaret niteliği taşıdığını ileri sürdü.

Yeşilyurt'un avukatı Berrin Yeşilyurt da müvekkilinin konuyla ilgili açılan ceza davasından beraat ettiğini belirterek, davanın reddini talep etti.

Hakim İsmail Ulukul, davanın reddedildiğini bildirdi.

Dava dilekçesinde kitapta, "Kılıçdaroğlu'nun geçmiş yaşantısı, etnik ve dini kökenleri, mesleki geçmişi hakkında tamamı gerçek dışı karalamalara yer verildiği" ifade ediliyor, bu sebeple davalılardan toplam 105 bin liralık maddi ve manevi tazminat talep ediliyordu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler