YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nu kendi sözleriyle vurdu
Kılıçdaroğlu'nu kendi sözleriyle vurdu
08 Aralık 2012 20:18
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında söylediği sözlerini hatırlattı, 'Rabbim, AK Parti'nin göstereceği adaylardan birine oy vermek hidayetini nasip etmiş. Daha ne söyleyeyim.' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında ''Hem Gül hem Erdoğan aday olursa, kime destek verirsiniz  Gül'e destek verir misiniz '' sorusuna verdiği ''Bakarız, niçin olmasın'' şeklindeki cevabına ilişkin, ''Demek ki Rabbim, cumhurbaşkanlığında bile Kılıçdaroğlu'na, AK Parti'nin göstereceği adaylardan birine oy vermek hidayetini nasip etmiş. Daha ne söyleyeyim '' dedi.

Arınç, Gaziantep İl Başkanlığı'nda feshedilen HAS Parti'den AK Parti'ye katılanlar için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmaları değerlendirdi.

''Valla hayaldi gerçek oldu kardeşim. Nasıl gerçek oldu biliyor musunuz  Şimdi 12 Haziran seçimlerini bir kenara koyun dün akşam sayın Kılıçdaroğlu öyle bir söz etti ki, Ya Rabbi benim de bir sözüm var. Rabbim verdikçe veriyor'' diyen Arınç, partisinin 12 Haziran seçimlerinde yakaladığı yüzde 50'lik seçim başarısına değindi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, söz konusu programda AK Parti'nin yüzde 50'lik başarısının hikmetini Türkiye'ye ilan ettiğini ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

''Ben söylemiyorum, o söylüyor. Peki ne söylüyor, diyor ki 'İki cumhurbaşkanı adayı olsa, biri Tayyip Erdoğan, biri Abdullah Gül olsa bizim oyumuz Abdullah Gül'e olur'. Allah Allah, kurban olduğum Allah, yani birileri bana kızmıştı, 'verdikçe veriyor' dediğim için ama ne yapayım Kılıçdaroğlu söylüyor bunu. Ben onun yalancısıyım. Diyor ki 'İki kişiden şu aday olursa ben ona oy veririm'. Kim bu aday, kime oy verecekler, Sayın Abdullah Gül'e. Eee, bu sayın Abdullah Gül partinin kurucusu ve bizim ilk başbakanımız. Demek ki Rabbım, cumhurbaşkanlığında bile Kılıçdaroğlu'na, AK Parti'nin göstereceği adaylardan birine oy vermek hidayetini nasip etmiş, daha ne söyleyeyim. Kendi söylediği için... Ben bu kadarla kendisine teşekkür edeyim. Ama bir şeyi daha hatırlatayım, her sözünüzden çark etme gibi bir özelliğiniz var. En azından bu söylediğinizi samimi kabul ettiğimizde o zaman size şunu sormam lazım. Portekiz Cumhurbaşkanı, TBMM'ye girse ve bir konuşma yapsa, şahidi olduğum için söylüyorum ayağa kalkıp onu alkışlıyorsunuz.

'Oy verebilirim' dediğiniz bugünün cumhurbaşkanı, Parlamentoya en az 7 defa geldi. Hiç biriniz ayağa kalkmadınız ve onu alkışlamadınız. Her sözüne hakaretle karşılık verdiniz, onu küçültmeye çalıştınız. Yanınızda grup başkan vekili olarak hala taşıdığınız, cinsel tacizden dolayı dosyası bulunan kişi bugüne kadar her ağzını açtığında, 'oy vereceğim' dediğiniz kişiye hakaret etti. Sizin vekiliniz bu. Siz bugün mü söylediğinizde doğrusunuz yoksa geçmişte yaptıklarınızdan utanıyor musunuz  Önce saygı göstermesini bilin, her sözüne karşı 'Damarlarında AK Parti kanı dolaşıyor, seni cumhurbaşkanı olarak kabul etmiyoruz' dediğiniz şahsa, bugün oy verecek hale gelmişseniz o zaman biraz yüzünüz kızarmalı ve halka dönüp şunu söylemelisiniz. 'Sayın Abdullah Gül hakkında bugüne kadar yaptığımız kabalıklardan dolayı milletimizden özür diliyoruz'. Bunu söylerseniz gelecek hakkında olumlu düşünebiliriz. Ama bunu yapmadığınız takdirde sizin hiçbir sözünüze inanmadığımız gibi bu sözünüzün altında da kalırsınız. Şimdilik bu kadar sayın Kılıçdaroğlu. Yüzde 62 oy aldığımız, 12 milletvekilinden 2 tanesini kazanabildiğiniz bir ilden size sesleniyoruz. Gaziantepli, Gaziayntaplı, Şahin Bey'in çocukları diyor ki, 'Kılıçdaroğlu, doğru ol. Hangi sözünde samimisin, bize onu anlat da biz de senin ne yapacağını bilelim' diyorlar.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler