YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan üniversitelilere çağrı
Kılıçdaroğlu'ndan üniversitelilere çağrı
22 Şubat 2015 10:19
Kılıçdaroğlu, Ege Üniversitesi'nde yaşanan olayların ardından, üniversite gençliğine şiddetten uzak durmaları çağrısında bulundu.

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Geleceğimizi Birlikte Kuruyoruz" adlı İzmir Kültür Sanat Buluşması'na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası gazetecilerin Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda bir öğrencinin yaşamını yitirmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Öğrencilere çağrıda bulunuldu

Bu olayın kendisini derinden üzdüğünü, üniversitelerde herkesin düşüncesini özgürce dile getirebilmesi gerektiğini ancak bunun yolunun şiddete başvurmak olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bir genci üniversiteye göndermek bir anne ve babanın umudunu geleceğe taşımasıdır. Bu kadar acı bir olayın gerçekleşmiş olması sadece o aileyi değil hepimizi derinden üzmüştür. Aileye başsağlığı, ölen gencimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bu tür olayların bir daha olmaması bizim en büyük arzumuz. Buradan üniversitedeki genç arkadaşlarıma sesleniyorum, düşüncelerinizi özgürce dile getirin ama şiddetten uzak durun, annelerinizi babalarınızı üzmeyin. Türk siyasetini elbette sorgulayacaksınız ama şiddete başvurduğunuz zaman bütün inandırıcılığınızı kaybedersiniz. Lütfen şiddetten uzak durun."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler