YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan tartışılacak İnönü açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan tartışılacak İnönü açıklaması
12 Aralık 2014 07:15
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İsmet İnönü, 12 Mart darbecilerine Nihat Erim'i önerdiği için, verdiği için, yolumuz ayrıldı" dedi.

Kılıçdaroğlu, HaberTürk televizyonunun canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'nun "İsmet İnönü, 12 Mart darbecilerine Nihat Erim'i önerdiği için, verdiği için, yolumuz ayrıldı. Ecevit ayırdı yolunu. Ortanın solu hareketi farklı bir harekettir" demesi tartışmalara yol açtı.

Darbecilik tartışması

Sunucu Didem Arslan Yılmaz'ın Başbakan Davutoğlu'nun CHP'yi darbecilikle suçladığını hatırlatması üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, "Ben merak ediyorum bu nasıl akademisyen, bizi suçluyor. Peki sen Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin büyükelçisini Mısır'a gönderdin mi? Gönderdin. Onlar reddettiler mi? Reddettiler. O zaman asıl darbeci sensin. Niye gönderiyorsun, hangi gerekçeyle gönderiyorsun" diye konuştu.

İnönü ile yollarımızı ayırdık

Kılıçdaroğlu, darbelerden en fazla CHP'nin mağdur olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu bir soru üzerine "İsmet İnönü, 12 Mart darbecilerine Nihat Erim'i önerdiği için, verdiği için, yolumuz ayrıldı. Ecevit ayırdı yolunu. Ortanın solu hareketi farklı bir harekettir" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler