YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz hamle! Kemal Derviş aday mı oluyor?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş ile görüştü. Derviş, CHP’nin de söz sahibi olduğu bir iktidar kurulursa görev alabileceğini belirtti.
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz hamle! Kemal Derviş aday mı oluyor?
26 Mart 2015 / 17:19 Güncelleme: 26 Mart 2015 / 17:32

CHP Genel Merkezi, bugün sürpriz bir görüşmeye sahne oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde  Kemal Derviş ile görüştü. 

Kılıçdaroğlu: Sadece CHP olarak biz değil bütün Türkiye takdirle anıyor 

Kılıçdaroğlu "Sayın Kemal Derviş’le hem Türkiye’nin, hem dünyanın sorunlarını görüştük. Özellikle ekonomi konusu Sayın Bakanın uzmanlık alanı. Türkiye ekonomisiyle ilgili, dünya ekonomisiyle ilgili gözlemlerini, analizlerini aktardı. Son derece mutluyuz. Ekonomiye yaptığı katkıları, Türkiye’yi krizden çıkarma aşamasındaki çabalarını sadece CHP olarak biz değil bütün Türkiye takdirle anıyor. Bu süreç içerisinde bizim ekonomi programımız üzerinde de, seçim bildirgemiz üzerinde de konuştuk. Kendi düşüncelerini aldım. Önemli katkıları oldu. Bana göre çok verimli bir görüşme. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

Görev almak benim için her zaman bir mutluluk kaynağı olur

Kemal Derviş ise, "CHP’nin de söz sahibi olduğu bir iktidar kurulursa o zaman tekrar görüşürüz dedik birbirimize ve ondan sonra tabi bir görev söz konusuysa o doğrultuda sosyal demokrasiyi ve Türkiye’yi sosyal demokratik yönden geliştirmek için görev almak benim için her zaman bir büyük mutluluk kaynağı olur" dedi.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler