YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Suriye'deki vahşetle ilgili ilk açıklama geldi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'deki vahşet fotoğraflarıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu'ndan Suriye'deki vahşetle ilgili ilk açıklama geldi
23 Ocak 2014 / 12:31 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 12:38

Suriye'deki katliamı belgeleyen fotoğraflarla ilgili 3 gün sonra açıklama yapan CHP lideri "Vahşeti kim yaparsa yapsın hepsini kınıyoruz" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Konya'da sanayi odasını ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Suriye'deki katliam fotoğraflarıyla ilgili açıklama yaptı.

3 gün sonra ilk açıklama

Esad rejiminin muhaliflere yönelik yaptığı işkence görüntüleri Dünyanın her yerinden tepkilere neden oldu. AA'nın yayınladığı görüntülerde mahkumların aç bırakılarak ve çeşitli işkencelerle öldürüldüğü belgelendi. Parti grubunda konuyla ilgili tek kelime etmeyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, olaydan 3 gün sonra kısa bir değerlendirmede bulundu.

"Suriye'ye barışın gelmesini istiyoruz"

Suriye'deki katliamı kınadıklarını belirten Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Üstelik sayın Loğoğlu bu konuda açıklama yaptı. Bugün parti sözcümüz açıklama yapacak. Vahşeti kim yaparsa yapsın hepsini şiddetle kınıyoruz. Suriye'ye barışın gelmesini istiyoruz. Esad rejiminin kendi halkına bomba yağdırması işkence yapması affedilecek savunulacak bir tutum değildir. Bunu defalarca söyledim. Bir kez daha buradan söylüyorum."

yalana bak yalana
 // mehmet
Yüzün hiç kızarmıyor.Fototograflardan önce Esatçıydın şimdi yalan dolanla kınadıgını söylüyorsun yazıklar olsun bu milletin yüzüne nasıl bakıyorsun Allalha (cc)haval ediyoruz....
23 Ocak 2014 Perşembe 21:02
jeton dört köşeli
 // cankar53
kınıyormuş yalanlarını yiyem....
23 Ocak 2014 Perşembe 13:49
13:43
 // Vicdansiz CHP
Katil Esedle aile fotografı çektiren EY VİCADAN FAKİRİ CHPliler;iki kelimeyle bu soykırımı kınamak hem insanlığınıza hem de mezhebinize cok mu aykırı geliyor?...
23 Ocak 2014 13:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler