YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Soner Yalçın'a geçmiş olsun mesajı
Kılıçdaroğlu'ndan Soner Yalçın'a geçmiş olsun mesajı
26 Ekim 2014 14:41
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de gözaltına alınan gazeteci Soner Yalçın'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Yalçın'ın gözaltına alınmasını kınadı.

Kılıçdaroğlu, Yalçın'ı telefonla arayarak, gözaltına alınma ve daha sonra serbest bırakılma konusunda bilgi aldı.

Yalçın, Kılıçdaroğlu'na, "Denizli Atatürkçü Düşünce Derneği'nin davetlisi olarak cumartesi günü Denizli'ye geldim. Yaklaşık bin kişiye konuşma yaptım. Konuşma bitti, odama gidip uyudum. Sabah 5'te kapı çalındı, açtığımda sivil giyimli kişilerle karşılaştım. Hakkımda bir dava nedeniyle yakalama kararı olduğunu ve emniyete gelmem gerektiğini söylediler. Konunun ne olduğunu sorduğumda 'basın davası' olduğunu söylediler. Gittik, devlet hastanesinde muayene yaptılar. Sonunda ne olduysa bir telefon geldi, serbest bıraktılar. Otele götürüp burada bekleyin öğleden sonra savcı gelecek dediler. Şu an otelde bekliyoruz. Ne davası olduğunu da bilmiyoruz" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu ise Yalçın'a, başta meclis platformu olmak üzere her platformda özgürlüklere yönelik saldırıların karşısında olacaklarını ifade etti.

 

biz hep böyle mi kalacağız.
 // hursit dilaver
siz her zaman özgursunuz zaten. esir olan,bizleriz.hangi solcu kemalist özgur değil.. şu pervasızlıklarına bakın sanki iktidar 90 yıldan beri onlarda..elbet bizim mahallede de bunlara yaranmak için takla atanlar sayesinde oluyor bunlar.yoksa taa menderes zamanında temizlenirdi bunlar burokrasiden.siz kendinizi hala sarıklı,çarıklı sayıp onları beyaz yakalı görurseniz olacağı bu.validebağda cami de yapılmaz. halbuki mahkeme kararı cami için değilmiş. ama bunu bile anlatamıyorsunuz be....
26 Ekim 2014 Pazar 14:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler