YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan savaş iması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Anayasası askıya alınmış bir devlet var. Bu süreç biraz daha sürerse halkın direnme gücü ortaya çıkacaktır" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan savaş iması
03 Şubat 2015 / 14:20 Güncelleme: 03 Şubat 2015 / 14:32

"Anayasası askıya alınmış bir devlet var, parlamentosu yürütmenin baskısı altında, yargı yürütmenin kontrolü altında. Dolayısıyla bu süreç biraz daha hızlanarak giderse halkın direnme hakkı ortaya çıkacaktır" diye konuşan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Milletvekilini milletin kendisi seçmeli. Adam gibi çağrı yapıyorum: Millete güveniyorsan, sisyasi parti yasasını değiştirirsin demokrasiyi getiririz. Vesayet altında Başbakanlık yapılamaz. Yargıyı bu hale kim getirdi? Adaleti de bunlar bozdu. Yargı da sınıfta kaldı. Yasama organı yürütmenin vesayeti altındadır. Böyle bir tablo olamaz. Yüce Divan oylamasında vicdanıyla oy verenlere hain dediler. Asıl hain sizsiniz. 

CHP grup toplantısında savaş iması

Yeniden ulusal kurtuluş savaşını başlatmak zorundayız. Hiç bir zaman ne inanç ayrımı ne de kimlik ayrımı yapmadık. Anayasası askıya alınmış bir devlet var. Bu süreç biraz daha sürerse halkın direnme gücü ortaya çıkacaktır. Anayasanın Cumhurbaşkanı ile ilgili maddesi askıdadır, çalışmıyor. 

"Ortadoğu ve dünyaya barış getireceğim"

Sizin dininiz imanınız nasıl? Vallahi merak ediyorum. CHP iktidarında, benim başbakanlığımda Ortadoğu'ya barış ve huzur gelecek. Hiç kimsenin burnu kanamayacak. Bütün dünyaya barış getireceğiz. Kaybolan demokrasiyi yeniden getirmek boynumuzun borcumuzdur. 

CHP'nin Paralel Yapı'yla ilişkisi yoktur

CHP halk dışında hiçbir kimseyle özel bir ilişkisi yoktur. Bizim kimseyle illegal ilişkimiz yok, açık ve net. Devleti teslim et, 13 yıl sonra "bizi kandırdılar" de, çocuk musun? Ülke kötü yönetiliyor? Ülkede kardeş kavgasının olmaması lazım. Cumhuriyeti kuran partiyiz. Seni kul olmaktan çıkarıp vatandaş yapan partiyiz. Çok partili hayatı getiren partiyiz. 

İç Güvenlik yasasıyla milletin elini kolunu bağlayacaklar

İç Güvenlik diye bir kavram mı kaldı? 12 Eylül darbe yasalarını tahkim etmek istiyorlar. Aradaki boşlukları doldurmak istiyorlar. Tabanca olursa 1 yıl; sapan olursa 2 yılla; poşu olursa 4 yılla yargılanıyorsun. Adalete bak. Eğer siz buna adalet diyorsanız gidin oyunuzu bunlara verin. Milletin elini kolunu bağlayacaklar. Biz bunu kamu düzeni getirmek için getiriyoruz diyorlar. Hangi kamu düzeni?

AH ÇARÇI AH
 // ADEMOĞLU
Çarkçı sizin evde huzur barış vamı acaba.Sen önce kendi huzurunu sağla da dünya kalsın.Sizin partide kim doğru söylüyor çarkçı Kemal.Bece hepiniz yalancısınız.Ah Çarkçı Ah;Sen ne zaman adam lacaksın acaba....
03 Şubat 2015 Salı 16:54
biraz sıkar
 // Murat Ersin
Babanoğluysan bi dene de görelim....
03 Şubat 2015 15:38
yeni türkiye
 // Hasan yalsızuçanlar
Allah aşkına klavuzunu değiştir kılıçtar bey konuştukça batıyorsunuz kaç seçim kaybettiniz bu nasıl bir kimya sizdeki yahu...sizi gidi ifade özgürlükçüleri sizi kıyamete kadar size ikt,dar yok unutun bunu hayal görmeyin artık ...
03 Şubat 2015 Salı 15:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler