YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan Hülya Avşar açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan Hülya Avşar açıklaması
24 Aralık 2014 19:41
Kılıçdaroğlu; "Siyasetin yapması gereken sanatın ve sanatçının eleştirisine tahammül etmektir. Asıl görevimiz o bizim. Eleştirmek değil, tam tersine tahammül etmek" dedi.

Sanatçı Hülya Avşar'la arasında başlayan 'yalaka' polemiğinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu kültür ve sanat temsilcileriyle katıldığı  'Geleceği Birlikte Kuruyoruz Kültür Sanat Buluşması' toplantısındaki "Siyasetin yapması gereken sanatın ve sanatçının eleştirisine tahammül etmektir. Asıl görevimiz o bizim. Eleştirmek değil, tam tersine tahammül etmek" ifadeleri şaşkınlığa neden oldu.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir hotelde düzenlenen "Geleceği Birlikte Kuruyoruz Kültür Sanat Buluşması" toplantısına katıldı. Ankara’da yer alan kültür sanat kurumlarının temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, amaçlarının sanatçıları dinlemek ve yararlanmaya çalışmak olduğunu bildirerek, "Sorunlarınızı aktarırsanız seçim bildirgesinde yer verebiliriz" ifadesini kullandı.
 
"Siyasetin yapması gereken sanatın ve sanatçının eleştirisine tahammül etmektir"

 
Sanatı ve sanatçısı olmayan bir toplumun yaşama şansı olmadığını ve sanatın toplumu kaliteli kıldığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 
"Sizin toplum nezdinde çok büyük bir yeriniz var. İktidarlar doğal olarak sanatçılardan zaman zaman şikayet ederler. Doğal olarak diyorum, şu nedenle diyorum; kendi beğenmedikleri pek çok aykırılığı sizler rahatlıkla dile getirebiliyorsunuz. Getirmek de zaten bir anlamda göreviniz. Siyasetin yapması gereken sanatın ve sanatçının eleştirisine tahammül etmektir. Asıl görevimiz o bizim. Eleştirmek değil, tam tersine tahammül etmek. Sizler dünyaya farklı bakarsınız, dünyayı bizim görmediğimiz gözlerle görürsünüz. Bizim bakmadığımız çerçeve içinde dünyaya bakarsınız. Aykırılıkların uyumunu sağlarsınız, sanatçı olarak. Biz de zaten sizi örnek alıyoruz.”
 
Önümüzdeki süreç içinde "Geleceği Birlikte Kuruyoruz" diye bir seçim bildirgeleri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, bu bağlamda toplumun değişik kesimleriyle bir araya geldiklerini ifade etti. Daha önce İstanbul’da sanatçılarla buluştuklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu buluşmaları Anadolu’nun diğer kentlerine de taşımayı düşündüklerini kaydetti. Sanatçıların aktaracaklarının çok önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bu görüşlerden yararlanarak, seçim bildirgesini hazırlayacaklarını bildirdi.

 

İHA

11:19
 // 1
1 tam tur 360 derece hergun bir derece donsen kalan 5 gunude tatile denk getir bu seneyi kurtaritrsin Kemal abi...
25 Aralık 2014 11:19
20:14
 // Adem
Şaka gibi....
24 Aralık 2014 20:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler