YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan açıklama
Gülen Hareketi'nin yayın organı Today's Zaman'a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Atatürk ilkelerini simgeleyen 6 okun hepsinin yeniden yorumlanacağını söyledi.
Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan açıklama
22 Ağustos 2014 / 13:47 Güncelleme: 22 Ağustos 2014 / 13:58

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultayda CHP’nin yenilenme, gençleşme ve değişimin devamı olacağını söyledi.

CHP’nin sağa kaydığına ilişkin tartışmaları yorumlayan Kılıçdaroğlu, "Bunları söyleyen arkadaşlarım, eğer bunları yeteri kadar geniş kitlelere, tabanlarına aktarabilselerdi CHP’nin sağa kaydığını değil, CHP’nin halka, çok daha geniş kitlelere mesaj verdiğini, onları kucakladığını görecek, gördüklerini anlatacak ve partilerine hizmet etmiş, iktidar yolunda güçlendirmiş olacaklardı." diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu devamında ise Atatürk'ün partiye kazandırdığı ilkeleri yeniden yorumlayacaklarını böyle duyurdu:

6 OK'u yeniden yorumlamak zorundayız

Bu kurultay bu tartışmaları bitirecek o zaman...

"Hedefimiz o. Değişimi güçlendirerek devam ettirmek. Bizim altı okumuz bellidir, ilkelerimiz bellidir. Bunlar değişmeyecek ama bunların yorumu daha çağdaş, daha evrensel anlayışa göre olacak. Böyle yorumlamak ve anlamak zorundayız."

Hem de hepsini

Altı okun hepsini mi?

"Elbette, elbette. Bu kurultay bu değişimlerin güçleneceği kurultay olacak."

Kılıçdaroğlu
 // abdullah
siz nasıl bir chp liderisiniz ki partinizde Kurtuluş Savaşında Kütahyada bozguna uğrasaydı diyen Hüseyin Aygün gibi bir zatı o partide tutuyorsunuz....
22 Ağustos 2014 Cuma 17:47
17:24
 // izmir izmirli
o oklar sizi onikiden vursun emi!...
22 Ağustos 2014 17:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler