YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül'e darbe
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından parti yönetiminde beklenen değişikliği yaptı. Bu değişiklikle Adnan Keskin de koltuğunu kaybetti.
Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül'e darbe
09 Mayıs 2014 / 12:00 Güncelleme: 09 Mayıs 2014 / 15:58

Yeni yönetimde dikkat çeken ayrıntı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mustafa Sarıgül'ün adaylığında etkin rol oynayan Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Adnan Keskin'in koltuğunu kaybetmesi oldu.

Gürsel Tekin engeli

Sarıgül ile yıldızı pek barışmayan ve İstanbul'a aday adayı olan Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin ise partide 'Güçlü Genel Sekreterlik' formülünün tartışıldığı bir dönemde, Genel Sekreterlik görevine getirildi. Geçmişte '2. adam' olan bu görev, son yıllarda sembolik bir makama dönüştürülmüştü.

Sarıgül'ün adamı gitti

Adnan Keskin'in yerine eski Genel Sekreter Önder Sav döneminde yardımcılığını yapan Tekin Bingöl atandı. Cezaevleri ve insan hakları konusunda etkin çalışmaları olan Malatya milletvekili Veli Ağbaba yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcılığına getirildi. Bu görevi sürdüren Gökhan Günaydın ise devre dışı kaldı. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler