YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP'ye ağır sözlerle eleştiride bulunan Kılıçdaroğlu, " MHP bütün çağrılara olduğu gibi hayır dedi. MHP vatandaşın önüne nasıl çıkacak. Evet dediği hiç birşey yok" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
23 Ağustos 2015 / 14:29 Güncelleme: 23 Ağustos 2015 / 14:35

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları,

"Parti meclisimiz dedik ki Türkiye'yi yöneteceksek, partiler ilkelerini belirlesinler. İlkeleri uyuşanlar bir araya gelsinler ve koalisyon kursunlar. Yargı bağımsızlığından tutun yeni bir anayasa oluşturulması, cumhurbaşkanının anayasal sınırları içine çekilmesi gibi 14 ilkemizi belirledik. Ve dedik ki bu ülkeleri kim kabul ediyorsa, elbette biz oturur koalisyon görüşmelerini yaparız.

Bu çağrılarımıza bütün çağrılarımıza olduğu gibi MHP hayır dedi. Her şeye hayır diyen bir siyasal parti vatandaşın önüne nasıl çıkacak? Her şeye hayır, evet dediği hiçbir şey yok. Biz ne dedik? İLkelerimiz var, kurallarımız var. Neden? Türkiye için.

Siyasetçilerin, siyasal partilerin de görevi budur dedik. Hayır dedi. Ve adalet ve kalkınma partisine olağanüstü bir moral avantajı sağladı. Siz uyuşamıyorsunuz bana mahkumsunuz demeye başladı.

32 gün sonra seçimlerden, sayın AHMET DAVUTOĞLU CHP'yi ziyarete geldi. Sizinle koalisyon görüşmesi yapmak istiyoruz diye. 13 Temmuz 2015 tarihinde geldiler, genel merkezimizi ziyaret ettiler. Kendilerine şunu söyledim. 14 ilkemiz var, sizler de bunu biliyorsunuz. Kabul ediyorsanız bir sorunumuz yok. Ve şu tabloyu çok net Davutoğlu'nun önüne koydum. Eğer bir koalisyon kurulacaksa, bir yüksek profilli bir koalisyon olması lazım. Yani parlamentoda sayısal ağarlığı yeterli olması lazım. Bu var mı, var. İki, koalisyon hükümetinin 4 yıl süreyle kurulması lazım.

Yani biz daha birinci gün, 13 Temmuz günü bu görüşlerimizi Davutoğlu'nun önünde dile getirdik. Bunun sonunda bize görüşmelere başlayabiliriz denildi.

Dış politikanın 180 derece değişmesi gerekiyor dedim. Ekonomi büyük sorunumuz. O zaman dolar bu kadar yükselmemişti. Yanlışları biliyoruz, hataları biliyoruz. Bu politikayla bu ekonomi gidemez. Üç, eğitim sorunu... Hiçbir anne baba bu eğitim sisteminden memnun değil. Çocuğunu okula gönderiyor ama memnun değil. Durumu iyi olan aileler çocuklarını özel okullarına gönderiyorlar, ama devlet okulları eğitim düzeyi açısından iflas etmiş durumda.

Derin görüş ayrılıklarının ortaya çıkması için bu konularda müzakere yapılması lazım, bu konularda görüş ayrılıkları olması için bu şart.

Biz ne söylüyorsak, sonuna kadar arkasındayız.

MERAKIMIZ YOK

Bizim zaten kırmızı plaka hevesimiz, koltuk, makam hedefimiz hiç yok, bizim hedefimiz daha iyi bir Türkiye yaratmaktı.

"AÇIK VE NET ÇAĞRI YAPIYORUM"

Eğitime takılmışlar. Burada açık ve net bir çağrı daha yapıyorum. Hiç bir CHP yetkilisi, İmam Hatipler kapatılsın diye bir şey söylememiştir. Neden böyle bir şey diyelim. Bir kere daha söylüyorum, İmam Hatip liselerinde okuyanların güvencesi biziz.

"ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM DİYEN BAKAN..."

Şehit cenazeleri üzerinden prim yapar hale geldiler. Bunlardan birisi çıkıp dedi ki ben de şehit olmak istiyorum. Ülkeyi bu hale getirdier. Şehit olmak istiyorum diyen bakan da 20 koruma ile geziyor. Kurşun geçirmez arabalara biniyor.

sen adamı öldürürsün
 // erdoğan
(Bizim zaten kırmızı plaka hevesimiz, koltuk, makam hedefimiz hiç yok, bizim hedefimiz daha iyi bir Türkiye yaratmaktı. Meydanlarda hep aynı söyledin ama kim inandı sana kendi adamların bile inanmadı ama aynı nakaratı tekrar edip duruyorsun sen halkın önene ne yüzle çıkacaksın onu söyle...
23 Ağustos 2015 Pazar 21:07
 // mustafa
hedefteki bir insan zirhli araca binmez ise intihar etmiş sayılır. zırh mücadelenin bir parçası....
23 Ağustos 2015 16:59
Aynısının laciverti
 // Mehmet Ünlü
İkinizde bu memleket için beş kuruş değeri olmayanlarsınız . Al birini vur ötekine ....
23 Ağustos 2015 Pazar 16:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler