YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Okmeydanı açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan Okmeydanı açıklaması
23 Mayıs 2014 13:51
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Okmeydanı’nda yaşanan olaylar ve Başbakan’ın bu konudaki açıklamaları ile ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Polise yönelik şiddete de karşıyız. Polisler de bizim çocuklarımız. Onların görevleri toplumda huzuru sağlamaktır. Demokrasilerde protesto, gösteri en doğal haktır. 1982 Anayasası’nda bile bu açıkça yazılıdır.

Şiddete yönelirse protesto polis müdahale eder ama kurşun kullanarak değil. Bu affedilecek bir şey değil. Erdoğan ülkeyi ateşe atıyor. Müthiş bir kutuplaşma var.Eğer böyle giderse Türkiye’nin geleceği açısından kaygılıyım. Biz Berkin’e de, Uğur’a da, yaralı polisimize de sahip çıkıyoruz.”  dedi.

Erdoğan dünya ile kavgalı

Başbakan Erdoğan’ın dün TOBB  Genel Kurul’ndaki konuşmasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkeyi yöneten insanların kucaklayıcı dil kullanmaları, eleştiriye saygı göstermeleri gerekir. Eleştiriyi dinlemeye bile tahammül edemeyen yapı var. İki dudağından çıkan her şeyin doğru olduğuna inanıyor. Bu yapı ülkeyi felakete götürür. Erdoğan toplumu bölmeye, çatıştırmaya çalışıyor. Bu üslup devem ederse Türkiye’nin geleceği açısından kaygı taşıyorum. Etrafındaki insanların Erdoğan’ı uyarması gerekiyor.  Siz ölen insanlara değil de, kırılan cam ve çerçeveye üzülürseniz bu sağlıklı gidiş değildir. Kendi insanı ile değil Erdoğan dünya ile kavgalı.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler