YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan muhtar bile olmaz!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Haluk Koç'un oğlunun nikahına şahitlik eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Bu iki çapulcuya ömür boyu mutluluklar' demesini eleştirdi.
Kılıçdaroğlu'ndan muhtar bile olmaz!
23 Haziran 2013 / 14:47 Güncelleme: 23 Haziran 2013 / 15:30

Başbakan Yardımcısı Arınç, yeni evlenen gençlere çapulcu diyen Kılıçdaroğlu ile ilgili "Böyle bir genel başkan CHP'ye de yakışmıyor, ana muhalefet partisi lideri olmaya da yakışmıyor".

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Sayın Kılıçdaroğlu yeni evlenen gençlere "çapulcu" diye iltifat ediyor. Allah'ım aklımızı korusun. Böyle bir genel başkan Cumhuriyet Halk Partisine de yakışmıyor, ana muhalefet partisi lideri olmaya da yakışmıyor. Bakınız siz böyle giderseniz, bırakınız genel başkanlıkta kalmayı, o bile şüpheli, ama kesinlikle iktidar partisi olamaz, başbakan da olamazsınız. Ve emin olun bu zihniyetle sizi Tunceli'nin Ovacık'ın da bir köyde muhtar bile yapmazlar'' dedi.

"Kendiniz için de bu sıfatı uygun görüyor musunuz?"

Arınç, "Taksim'de iyi niyetlerle başlayan eylemlerin, sonunda vardığımız nokta, ana muhalefet partisinin karşısında herkesi çapulcu olarak görme noktasıdır. O zaman sayın Genel Başkan; siz bu sıfatı benimsediğinize ve yeni bir genç evlilere bu nasihatte bulunduğunuza göre, siz kendiniz için de bu sıfatı uygun görüyor musunuz? Görüyor ki bunu söylüyor da ben de nezaketen soruyorum, görüyor musunuz kardeşim?" diye konuştu.AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler