YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan 'Milli' yanıtı
Kılıçdaroğlu'ndan 'Milli' yanıtı
16 Şubat 2016 15:12
Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Başbakan Davutoğlu'nun 'millilik' eleştirilerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'milli' eleştirilerine yanıt veren CHP lideri, "Bizim milliyetçiliğimizi kimse test edemez. Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs'ın Beşparmak dağlarına yazan bir partiyiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle: 

Sayın Davutoğlu'nu dinledim. 'Biz milli hükümetiz' diyor. 'Milli muhalefete ihtiyaç duyuyoruz' diyor. Milli demek sonuna kadar kendi ülkesinin çıkarlarının arkasında olmak demek. Milli olmak, Türkiye'yi dünyadan soyutlamak değil, Türkiye'ye dünyada itibar kazandırmak demektir. Hangi millilikten bahsediyorsunuz?

"BİZ MİLLİYETÇİLİĞİMİZİ KIBRIS'IN DAĞLARINA YAZDIK"

Milli hükümete soruyorum: Ne oldu da Esad ile düşman haline geldiniz? 7 Haziran'da 'Bizi tek başına iktidara getirin şehit gelmeyecek' dediler. Tarihin en yoğun şehitlerini veriyoruz. Milli kavramının arkasında yalan olabilir mi? Valilere 'dokunmayın' diye talimat veren iktidar, milli lafını ağzına alabilir mi? Milli imiş. Türkiye'yi savaşa sokmak istiyorlar. Sen millilikten söz ediyorsan savaş çıktığında kendi çocuklarını cepheye gönderecek misin? Bizim milliyetçiliğimizi kimse test edemez. Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs'ın Beşparmak dağlarına yazan bir partiyiz. 

"İSLAM DÜNYASINI YÖNETECEĞİZ DİYE ORTAYA ÇIKTILAR"

CHP yanımızda dursun diyorlar. Suriye'de anlaşma imzaladılar, vizeleri kaldırdılar. Ortak bakanlar kurulu topladılar. Neden bunu yapıyorsunuz demedik. İyi şeyler yaptığınız zaman her zaman yanınızda durduk. Ama şimdi test etmeye hakkınız yok. Komşularla sıfır sorun dediler, itirazımız olmadı. Tam tersine bu politikanın sürdürülmesi gerektiğini hep beraber söyledik. Durup dururken Esad ile kavga çıktı. Bütün İslam dünyasını biz yöneteceğiz diye ortaya çıktılar. Dedik ki, bu yol çok tehlikelidir. Dedik ki, Ortadoğu bir bataklıktır. Suriye'ye tırlarla silah gönderdiler. Ne kadar cihatçı varsa Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtiler. 

"BU POLİTİKANIN ADI GAYRİ MİLLİ POLİTİKADIR"

Dert Esad değil, Suriye'nin iç işlerine neden müdahale ediyorsun, dedik. Bunlara anlatamadık. Böyle bir milli politika yok. Bu politikanın adı gayri milli politikadır. Suriye'de Kürtler var, Türkmenler var, Araplar var. Hepsi bizim kardeşimiz. Yazık günah değil mi o çoculara. Bir ülkeyi yönetenlerin önce o ülkenin yakın tarihini bilmeleri gerekir. 

"NE BAYIRI KALDI NE BUCAĞI KALDI, HABERLERİ YOK"

Türkiye şu anda yönetilmiyor. Bir rüzgara kapılmış gidiyoruz. Yönettiklerini sanıyorlar ama arkalarından birileri onun zembereğini kuruyorlar, farkında değiller. Bayırbucak'tan bahsediyorlar, ne bayırı kaldı ne bucağı kaldı, haberleri yok.

Münih'te güvenlik konferansı toplandı, dışlanan tek ülke vardı, Türkiye. Dışişleri Bakanı bile yarım bırakıp dönmek zorunda kaldı. Bağırıyorlar ya, 'Ey Amerika' diye kimse seni dinlemiyor. Kimse seni adam yerine koymuyor. Bunlar gayri milli bir politika güdüyorlar. Parlamentoya geri kabul anlaşması geldi. Bunlar da tıpış tıpış o sözleşmeye imza attı, bu anlaşmaya imza atmayın dedik. Onlar gayri milli tıpış tıpış imza attılar. Şimdi Recep Erdoğan konuşuyor, 'Bizim alnımızda enayi yazmıyor' diye. 'Bu işin hakkı neyse onu yaparız' diyor. Peki sen geri kabul anlaşmasını niye imzaladın? Uçağa doldurursun onlar geri gönderirler. Sen hangi akılla 2.5 milyon Suriyeli Türkiye'deyken bu anlaşmaya imzayı atarsın. Alnımızda vallahi de enayi yazıyor.  

"SURİYE POLİTİKASI 180 DERECE DEĞİŞMELİ"

Kendilerine bir vatansever olarak uyarım, iflas ettiğini bütün dünyanın bildiği Suriye politikasını 180 derece değiştirin. Bırakın Suriye kendi işini kendi çözsün. Türkiye-Rusya ilişkilerinde gergin bir ortama izin vermeyin. Angajman kuralları ihlal edildiği için hükümetin yanında durduk. Ama Türkiye'nin çıkarı bütün komşuları ile iyi ilişkiler içinde olmaktır. Kalktılar Mısır'daki darbeye bile taraf oldular. 
Dış politika böyle giderse içeride daha büyük sorunlar yaşayacağız. Açık söylüyorum, Adalet ve Kalkınma Partisi terör örgütüne yardım ve yataklık yapan bir partidir. Bu sözüme dava açmadılar. Yardım ve yataklıktan neyi anlıyoruz? Ben AKP Genel Başkan Yardımcısı, 'PKK çözüm sürecinde 200 ton bombayı şehirlere doldurdu' diyor. Peki bu terör örgütü bu bombaları yönetirken ülkeyi kim yönetiyordu? Şimdi kendileri itiraf ediyorlar.  

İstiyorlar ki, CHP hiçbir şeye itiraz etmesin. Peki saldırarak CHP'yi susturabilirler mi? Asla susturamazlar. CHP, hangi koşulda olursa olsun Türkiye'nin çıkarlarını sonuna kadar savunan bir partidir. CHP, hangi kimlikten olursa olsun hiçbir vatandaşın arasında ayrım yapmayan tek partidir. 

YALNlZ BEŞPARMAK DAĞLARlNA Ml➷➷
 // Halîme Gözüpek
Diyar-ı Bekir, Hakkari Dağlarına, Cizre, Sur başta olmak üzre, daha birçok ilçede arkadaşlarınızın(!) kazdıkları tunel ve lâğamÇukurlarına da yazdınız sayınBoşkan!!! ...
16 Şubat 2016 Salı 19:13
maşa
 // murtaza
kukla yeniden sağlara çıktı....
16 Şubat 2016 19:08
ALLAH cc SENİ MUHALEFET LİDERLİGİNDEN MAHRUM ETMESİN
 // ANGARALI
DİŞLİ Bİ MUHALFET LİDERİ OLSA NE OLURDU BU ÜLKENİN HALİ...
16 Şubat 2016 Salı 18:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler