YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Merkel'e mektup
Kılıçdaroğlu'ndan Merkel'e mektup
13 Ocak 2016 19:10
Merkel'e taziye mektubu gönderen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ana muhalefet olarak tüm imkanları seferber edeceğiz"vurgusunda bulundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleşen saldırı sonrası hayatını kaybeden Alman vatandaşları için Almanya Başbakanı Merkel'e taziye mektubu gönderdi.

"ANA MUHALEFET OLARAK TÜM İMKANLARI SEFERBER EDECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu mektupta, "Ana muhalefet olarak, bu saldırıların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz" vurgusunda bulundu.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN MEKTUBU

“Sayın Şansölye, İstanbul’da çoğunluğu Almanlardan oluşan turist grubuna yapılan dünkü saldırıyı büyük bir üzüntüyle karşıladık. Son aylarda meydana gelen saldırılarda olduğu gibi Türk ve Alman uluslarıyla birlikte tüm dünya, şiddet, terör ve korku kâbusuna itilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Türkiye’nin ana muhalefet lideri olarak bu tür olayların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkânları seferber edeceğiz. Ancak aynı zamanda barışsever tüm insanların bu olay karşısındaki ortak tepkisinin birbirimizle bütünleşmek; sevgi ve saygımızın, dayanışmamızın, birlikte yaşamaktan duyduğumuz mutluluğun daha da pekişmesi yönünde olacağına eminim. Her bireyin yaşamına saygı ve hoşgörüye inanıyoruz.

Güvenli ve barışçıl bir dünyanın inşası yönündeki ortak paydamızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi adına size ve tüm Almanya’ya taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına bu zor anda sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler