YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Lozan tepkisi
Kılıçdaroğlu'ndan Lozan tepkisi
30 Eylül 2016 06:24
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Halen Lozan’ın, demokrasinin, laikliğin kıymetini anlamadı. Lozan’ı eleştireceğine kendi döneminde Yunan bayrağı çekilen adalara baksın” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Lozan ile ilgili sözlerine yanıt verdi.

Kurmaylarına Lozan konusunda Cumhurbaşkanı’nın 2 ay önce yaptığı konuşmanın hatırlatılması talimatını veren Kılıçdaroğlu, “Halen Lozan’ın, demokrasinin, laikliğin kıymetini anlamadı. Lozan’ı eleştireceğine kendi döneminde Yunan bayrağı çekilen adalara baksın” tepkisini gösterdi.

MYK toplantısında bazı televizyon ve radyoların kapatılmasını da eleştiren CHP Lideri, “Herkes biliyor ki bu radyo ve televizyonların terörle, FETÖ ile alakası yok. Bu kanallar ve radyolar muhalif oldukları için kapatılıyorlar. Türkiye’nin bir an önce normalleşmesi gerekirken, şimdi OHAL’in süresinin uzatılması yanlıştır. Türkiye bunun altından kalkamaz” dedi.

Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabından da Erdoğan’ın sözlerine tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nın, devletin kuruluşunda büyük katkısı olan bir antlaşmayı zafer olarak görmemesi kabul edilemez. Bu asil millet Lozan zaferine giden yolda gözünü kırpmadan canını feda etmeseydi, şimdi senin Cumhurbaşkanı olduğun bir ülke de olmayacaktı” ifadesini kullandı.

TORUN İNÖNÜ: TAPU SEDEDİ

İsmet İnönü’nün torunu, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan’la ilgili sözlerine yazılı bir açıklamayla tepki göstererek, “Lozan, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedidir, imzalayanlar için de bir onur belgesidir” dedi.

Bilgehan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise “Erdoğan, Meclis açılmadan fabrika ayarlarına döndü” ifadesini kullandı.

 

HABERTÜRK

Feto yasta ...
 // Ömer
ben sadece bu ülkenin "gerçek vatandaşı vatansever" Doğan ve Ciner'e bakarım. bu işin sulandırılması için uluslararası yahudi medyası ve uşaklık etmeyi farz kabul eden "Sözde Türk" medyasının harekete geçmesi için emir aldıklarını 15 temmuzdaki ihanet hesabı tutmaz ise, a.b.c planları dahilinde daha sinsice ve ahlaksızca devam edeceklerini burada yazmıştım. herşeye rağmen yeryüzünden bir Müslüman katili,mikrop,pislik,ahlaksız şahsiyetsiz,nankör,korkak, hainbaşı Feto'nun kadim abisi defolu...
30 Eylül 2016 Cuma 12:04
kamal bu
 // UGUR MUŞ
vermez se mabud ,neylesin sultan mahmut, bu güdük zihniyetli insanlar hezimeti bir zafer zannedecek kadar zayıf ve küçüktürler. lozanı zafer ilan ederler zafer kazandıkları insanları da onlardan daha iyi taklit ederler, sonrada medeniyet derler,zavallı chp cumhuriyet döneminin hem hödük hem güdük akıl fukaraları, lozan bir hezimettir onun onur u ancak chp ye yakışır,seni alnından öpüyorum chp onuruna sahip çıktığın için....
30 Eylül 2016 Cuma 09:01
cift tarafli soylem, fethullahcilar da boyle
 // zulfikar
bu adami sehit taziyelerine almamak lazim, bu nasil yuzsuzluk, hem oyle hem boyle....
30 Eylül 2016 07:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler