YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan kritik 15 Temmuz iddiası
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, OHAL konusunda eleştirel açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu ayrıca darbe sonrası siyasi görevlendirme kitapçığının varlığından bahsetti.
Kılıçdaroğlu'ndan kritik 15 Temmuz iddiası
03 Eylül 2016 / 12:50 Güncelleme: 03 Eylül 2016 / 13:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağanüstü Hal (OHAL) sürecindeki kararları eleştirdi. Kılıçdaroğlu, OHAL kararnameleriyle devletin yeniden inşa edilemeyeceğini belirterek terör konusunda da bazı açıklamalarda bulundu.

DARBE SONRASI SİYASİ GÖREVLENDİRME KİTAPÇIĞI

Darbe sonrası siyasi görevlendirmeyi içeren bir kitapçığın olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, terörle mücadele konusunda ise hükümete sonuna kadar destek vereceklerini belirtti.Kemal Kılıçdaroğlu kitapçıkla ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın da kendisine bu konuda soru sorduğunu ancak kendisinin bu konuda bilgisi olmadığını belirtti.

TERÖR KONUSUNDA HÜKÜMETE DESTEK AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu, "Terörün sonlandırılması için bize düşen görev neyse varız. Anayasa konusunda da destek verdik. Yeter ki bitirin, analar ağlamasın dedik ama malesef yine bu tablo ile karşı karşıyayız." dedi.Kılıçdaroğlu, süreçte gazeteciler ve yazarların tutuksuz yargılanması konusundaki görüşünü de belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cerablus'a yapılan Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin, TSK kahramanca mücadele ediyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Devlete sızma yok, yerleştirme var. O dönem FETÖ'yle AKP arasında bir işbirliği vardı. 17-25 Aralık bir darbe değil yolsuzluk operasyonuydu. 17-25 Aralık hükümetle cemaatin yol ayrımıdır.
Erdoğan-Esad diyaloğunun olmasını isteriz. Anayasa çalışmalarında başkanlık talebi gelmedi." dedi.

Kılıçdaroğlu;  "15 Temmuz sonrası oluşan yapıyı ben bozmadım. OHAL TBMM'den geçti, biz desteklemesek de geçti Ancak OHAL uygulaması amacının dışına çıktı. AK Parti, CHP ve MHP'nin biraraya gelmesi önemli ama burada HDP'nin de olması lazım." şekilnde konuştu.

 // Srhn
Darbe girişimi sonrası,yeni kapıya kadarki desteği de zoraki idi zaten,toplumdan tepki alır korkusundan idi.O.hal süresince bari devam ettirebilseydi iyidi ama nedense şaşırmadım,kısa sürede özüne döndü.Belli ki Joon amcaları fena korkutmuş,onlar dizginleri ne tarafa çekerse, o tarafa!Adamın fıtratı bu ne yapsın....
03 Eylül 2016 20:40
 // mehmet
Gerçek fetocu kemal Kılıçdaroğlu aynı dansöz kıvıriyor yine...
03 Eylül 2016 16:42
islam nefretinde 1930ları özleyenlere fırsat bu FETÖ işte.
 // hursit dilaver
sağolmasın fetö..40 yıl, imanlı,inançlı anadolu çocuklarının da devlete kabul edilip,memur yapılması,namazın,orucun,baş örtmenin ayıp sayılmadığı,ingiliz hakimiyetinden kurtulmuş bir türkiyede yaşayabilmek için verilen emekleri bunlar toptan zayi etti.iyi ki necip fazıl,osman yüksel,türkeş,erbakan,özal bu günleri görmedi..olan müslümanca yetişecek anadolu bebelerine oldu.artık,bu FETÖ sayesinde 1930lara dönüp,ilahi okuyandan,namaz kılana,baş örtüsünden resule kindar bir tayfa gelecek.yazık.....
03 Eylül 2016 Cumartesi 15:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler