YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Köşk için o isme yeşil ışık
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beyoğlu Gümüşsuyu'nda Kemal Derviş'le görüştü.
Kılıçdaroğlu'ndan Köşk için o isme yeşil ışık
25 Mayıs 2014 / 08:29 Güncelleme: 25 Mayıs 2014 / 08:30

Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, "Ekonomiyi tartıştık. Dünyayı, Türkiye'yi, geleceği tartıştık. Güzel bir sohbet oldu." diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığıyla ilgili soruya, "Öyle bir şey şu an için söz konusu değil. Biz, şu an kişileri tartışmıyoruz. Tartıştığımız konu cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin nitelikleri ne olmalı? Halkımız nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor? Bunu tartışıyoruz. Bu da doğal olarak görüşülmesi gerekiyor. Önce niteliklerini tartışmalıyız. Çünkü cumhurbaşkanı olacak kişi Türkiye'yi temsil edecek, bizi onurlandıracak. Bütün dünyada temsil edecek. Onun temiz, bilgili birisi olmasını istiyoruz. Ülkedeki bütün insanların kucaklamasını istiyoruz. Bunları tartıştık." şeklinde cevap verdi.

''Niçin olmasın!''

Kılıçdaroğlu, daha sonra Kemal Derviş'i mi düşünüyorsunuz şeklindeki soruya ise, "Niçin olmasın." dedi ve gülümseyerek oradan ayrıldı.

"Her zaman görüşüyoruz"

Kemal Derviş de çıkışta bekleyen gazetecilere, ''Biz her zaman görüşüyoruz. Ben zaten CHP'liyim . Ekonomiyi, siyaseti bu tür şeyleri görüşüyoruz.'' diye konuştu.
Derviş, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruya ise "Teşekkürler bunları görüştük" diyerek ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler