YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Kominist Partisi'ne ziyaret
Kılıçdaroğlu'ndan Kominist Partisi'ne ziyaret
14 Ocak 2013 19:33
Resmi temaslarda bulunmak üzere Çin’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ulusal Halk Kongresi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Nan Cingcong ve Çin Komünist Partisi Siyasi Büro Üyesi Li Yuencao ile görüştü.

Çin'deki ziyaretinin ikinci gününde temaslarına devam eden Kılıçdaroğlu, Ulusal Halk Kongresi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Nan Cingcong’un makamında basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.
 
Kılıçdaroğlu daha sonra Büyük Halk Sarayı'nın Sincan Salonu'nda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Büro Üyesi Li Yuencao ile bir araya geldi.
 
ÇKP'nin 18. Ulusal Kongresi'nin geçen Kasım ayında yapıldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Kongrede, Çin'in gelişmesi ve büyümesine katkı yapacak önemli kararlar alındığını” vurguladı.
 
Kılıçdaroğlu, Türkiye-Çin ilişkilerinin gelişerek devam etmesini arzu ettiklerini belirterek, bu yönde ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 
Kılıçdaroğlu, “Türkiye-Çin arasındaki ilişkilerin, ekonomik, sanayi, ticari, kültürel ilişkiler, bütün bu alanlarda gelişerek devam etmesini istiyoruz. CHP olarak biz bu ilişkilerin devamı konusunda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz'' şeklinde konuştu.
 
ÇKP Siyasi Büro Üyesi Li Yuencao da CHP heyeti ile bir araya gelmekten duydukları mutluluğu dile getirdi.
 
İki ülke ilişkilerinin yanı sıra partiler arası ilişkilerin de önemini vurgulayan Li Yuencao, “Partiler arasındaki ilişkinin iki ülke ilişkilerine de katkı sunacağına inanıyorum” dedi.
 
Li Yuencao, “İki ülke arasındaki karşılıklı anlayışın daha da artacağını ve daha ileriye taşınacağını” söyledi.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler