YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan ilginç seçim hamlesi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu.
Kılıçdaroğlu'ndan ilginç seçim hamlesi
24 Mart 2015 / 13:53 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 15:25

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "İktidarda bir akıl tutulması var. Devleti hukuk içinde, adalet içinde yönetemiyorlar. Yönetme güçlerini kaybettiler. Artık AKP sorun üreten bir partidir, sorun çözen değil." dedi.

Kayıp kaçağın yanında duran..."

Elektrikte kayıp kaçak var. Bunlar ne yapıyorlar. Bunu engelleyemiyorlar faturayı elektrik faturasını ödeyen vatandaşa ödetiyorlar. AKP zihniyeti budur işte. Kayıp ve kaçağı önleyen değil kaçakçının yanında durandır AKP zihniyeti. Vatandaş mahkemeye başvuruyor “Ben faturamı ödüyorum neden benden kaçak parası alıyorsun?” Mahkeme ve Yargıtay ne diyor. Vatandaş haklı. AKP ne yapıyor. Madem davayı kazandın Meclis’e kanun getireceğim kayıp ve kaçağı senden alacağım. Biz de diyoruz ki bunu söke söke anayasa mahkemesine götüreceğiz. Senin elektrik faturasına neden başkasının kaçırdığı elektrik parası eklenir. Elektriği çalanı koruyan onun yanında duran bir iktidar var.

"Beş gencimizden biri işsiz"

İktidarda bir akıl tutulması var. Devleti yönetemiyorlar. Hukuk içinde adalet ve ahlaki açıdan yönetemiyorlar. Yönetme güçlerini kaybettiler. AKP sorun çözen değil sorun üreten bir partidir. Bunların faturası milletin önüne işsizlik olarak çıkıyor. 6 milyon 200 bin işsiz var. Son 2 ayda 1 milyon 300 bin kişi işsiz kaldı. 400 bin kişi, 1 yıldır iş arıyor. Bu ağaların çocukları işsiz mi, çocukları KPSS sınavına giriyor mu? Hepsi doğrudan devlet memuru oluyor mu?

İşsizlik milletin canının yakıyor. Anneler ve babalar perişan. 5 gencimizden biri işsiz. Yazık günah bu insanlara. Peki AKP işsizliği çözmek için bir şey yapıyor mu? Türkiye Büyük Millet Meclis’ine bir kanun teklifi getirdiler? Yabancılara Türkiye’de iş bulacağız. Ya sen kendi gencine iş bulamıyorsun, yabancılara iş bulacağız diyorsun. 6 milyon çocuğumuza iş bulmuyorsun yabancıları getirip iş bulacağım diyorsun. 2 milyon da Suriyeli kardeşimiz var. Anonim şirket gibi yönetecekler. Çünkü Türkiye’yi babaların çiftliği sanıyorlar. Mustafa Kemal’in Türkiye’si kimsenin çiftliği olamaz.

Devletin rakamlar 20002-2014 Vatandaş başına düşen dış bor,  1963 liradan 5224 liraya çıktı.  Bankalara borcu olan vatandaşa sesleniyorum. Seni bu borç batağından kurtarmak Kılıçdaroğlu’nun namus borcudur.  8 Haziran’da bir ülke nasıl yönetilir bunu göstereceğiz. Diyelim esnaf, terci… 2 ay prim borcunu ödeyemedi. Diyorlar ki sana sağlık hizmeti vermeyeceğim. Karısın var, annesi-babası var. Ona da sağlık hizmeti vermeyeceğim diyor. Ben ne diyorum. Borcunuz olsun olmasın sezi sağlık hizmeti vermek benim boynumun borcudur.

Noter onaylı seçim vaadi!

Bir taahhütname hazırladım. Noterden. Okuyorum: 4 maddelik b Tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını 1 ay içinde sağlanmasını, emekliye her yıl Ramazan ve Kurban bayramında birer maaş ikramiye verilmesine, emekliye verilen ikramiye müjdesine karşı şimdiden ilan ediyorum ki bu sözümü tutmazsan başbakanlıktan ve genel başkanlıktan istifa ederek siyaseti bırakacağım.

Etiketler: ,
20:02
 // Rasim DUMAN
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
24 Mart 2015 20:02
18:54
 // izmir izmirli
Neyle bu vaatler?ak partinin hazırladığı kasayla mı?sizde yalama tutmuş bu msele hazıra konuyorsunuz .hazıra ninemde konar.şuan izmirden adaylığın bile hazıra konmakda,bir idrak edebilsen şuanki konumunu.güldürme kimseyi...
24 Mart 2015 18:54
Siz boşalttınız AKP doldurdu
 // abi
Ucuz vaatler, bu vaadi bende yaparım çünki kasada para var. Daha önce o kasayı boşaltan sizlerdiniz AKP doldurdu....
24 Mart 2015 17:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler