YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan ilginç Erdoğan fıkrası
Kılıçdaroğlu'nun fıkrasına göre Erdoğan yalancının önde gideni
Kılıçdaroğlu'ndan ilginç Erdoğan fıkrası
02 Ağustos 2009 / 18:19 Güncelleme: 02 Ağustos 2009 / 00:00

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu,  Balıkesir Altınoluk'daki paneli izleyenlere bol bol fıkra anlattı. Kılıçdaroğlu'nun fıkrasına göre Başbakan Erdoğan yalancının önde gideni!   

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde 'Altınoluk Antandros Yaşama Saygı Kültür ve Sanat Festivali' kapsamında düzenlenen panele katıldı. Kılıçdaroğlu, panelde anlattığı 'Tayyip Erdoğan' ve 'politikacı' fıkraları ile katılımcıları güldürdü.


Bu yıl 15.'si düzenlenen ve Altınoluk Belediyesi organizesinde düzenlenen 'Altınoluk Antandros Yaşama Saygı Kültür ve Sanat Festivali'nde onur konukları olan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 22. dönem CHP İstanbul Milletvekili, CHP parti Meclisi Üyesi ve oyuncu Berhan Şimşek ile Cumhuriyet Gazetesi İzmir Temsilcisi Serdar Kızık, 'Yaşama Saygı' isimli panelde bir araya geldi.


Kılıçdaroğlu, konaklayacağı otelden panel alanına kadar Altınoluk İskele mevkiindeki Mavi Bayrak'lı plajdan yürüdü ve halkı selamladı. Kılıçdaroğlu, tatilcilerin sevgi gösterileriyle karşılaştı.


Dünyanın oksijen bolluğu bakımından ikinci şerhi konumundaki Altınoluk'un Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen halka açık panel, miting havasında geçti. Panelin sunucusu Berhan Şimşek, Kılıçdaroğlu, Kanadoğlu ve Kızık'ı alkışlarla platforma davet etti.


Bazı güncel konuların da ele alındığı panelde en dikkat çekici konuşmayı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Anlattığı iki ayrı fıkra ile büyük alkış toplayan Kılıçdaroğlu, vatandaşları güldürürken düşündürdü.


Yaptığı her konuşmasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kemal Kılıçdaroğlu, 'bir Tayyip Erdoğan fıkrası anlatacağını' söyleyerek, fıkrayı şöyle anlattı:


"Birisi bakmış ki, duvarda milyarlarca saat var. 'Bunlar ne saatidir?' diye sormuş. 'Dünyada herkesin bir saati var kardeşim, kim yalan söylerse onun saatinin yelkovanı oynuyor' diye cevap almış. Bakmış ki, duvardaki bir saatin akrep ve yelkovanı 12'nin üzerinde durmuş ve 'Bu kimin saati?' demiş. 'Türkiye'de bir Mustafa Kemal var, hiç yalan söylemiyor, bu onun saati' demişler. Sonra 'Mao'nun, Lenin'in saati hangisi?' falan diye sorarken, 'Bizde bir de Tayyip Erdoğan vardı, onun saati hangisi' demiş. Melek diyor ki 'Vallahi onun saatini Azrail aldı. Biliyorsunuz, cehennem çok sıcak orada onu vantilatör olarak kullanıyormuş' diyor."


Anlattığı fıkra ile Sabih Kanadoğlu'nu da güldüren Kemal Kılıçdaroğlu, ısrar üzerine panel sonunda bir fıkra daha anlattı.


 Yaklaşık 3 bin Altınoluklu tarafından dikkatle izlenen Kılıçdaroğlu, "Bir de politikacı fıkrası anlatayım." diyerek fıkrayı anlattı: "Bir toplantı yapılıyor ve herkes görüşlerini söylüyor. Politikacıya 'Sen de bir konuşma yapar mısın?' diyorlar. 'Yok yok ben yapmayayım' diyor ve ısrar ediyorlar. 'Sen de konuş, herkes konuştu' diyorlar ve 'peki' diyor politikacı. Çıkıyor kürsüye ve başlıyor konuşmaya. Bir saat, 2 saat, 3 saat, 4 saat, yatanlar, kalkanlar, dışarı çıkanlar, geri gelenler falan oluyor ve bir türlü bitmiyor konuşması. En sonunda politikacı demiş ki, 'Yahu arkadaşlar ben sanki biraz uzattım. Sabah erken evden çıkarken saatimi yanıma almayı unutmuşum' diyor. Arka taraftan genç birisi bağırmış ve 'Beyim sen bırak saati yanındaki takvime bak demiş."


Alandakiler Kılıçdaroğlu'nın fıkralarını ayakta alkışladı.SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler