YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan ilginç benzetme
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'den halka hitap etti. Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Erdoğan için ilginç bir benzetmede bulundu...
Kılıçdaroğlu'ndan ilginç benzetme
02 Eylül 2010 / 14:36 Güncelleme: 02 Eylül 2010 / 14:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Sizin desteğinizle, gücünüzle Recep Bey güneş görmüş kar gibi eriyecektir, erimeye başladı'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Mersin'in Tarsus ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.

İktidarın vatandaşa verdiği sözleri yerine getirmediğini, şimdi ise kendi hazırladığı anayasa değişikliklerine ''evet'' demelerini istediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Bunlar hangi yüzle evet istiyorlar. Bunlarda yüz var mı? Olmadığını biliyoruz. Bunların yüzünde maske var. Maskeyi indirmek bu kardeşinizin boynunun borcu. İki yüzlü politikacının maskesini indirmek sizin ve benim görevimiz'' diye konuştu.

CHP'nin tek güvencesinin halk olduğunu, gücünü halktan aldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Destek verin Türkiye'yi ayağa kaldıralım. Sizin desteğinizle, gücünüzle Recep Bey güneş görmüş kar gibi eriyecektir, erimeye başladı'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Erdemli ilçesinde yaptığı konuşmada ise ülkesini düşünen herkesi 12 Eylüldeki referandumda ''hayır'' oyu vermeye çağırdı.

Alanda Demokrat Partililerin taşıdığı ''Hayır'' yazılı pankartı işaret ederek, birlik içinde olmanın önemine değinen Kılıçdaroğlu, sözlerini ''Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren vatandaşlarımı da göreve davet ediyorum. 'Hayır' diyelim ki ülkenin önünü açalım'' şeklinde sürdürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından CHP'ye geçen Esenpınar belde Belediye Başkanı Şevket Yılmaz, Limonlu belde Belediye Başkanı Sadık Yalçın ve bazı belediye meclis üyelerine rozetlerini taktı.

SİLİFKE

Silifke ilçesinde de Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, meydandaki ''Eşek ölür kalır semeri, sahi ne oldu deniz feneri'' pankartını işaret ederek, CHP iktidarında yolsuzlukların hesabının mutlaka sorulacağını söyledi.

AK Parti'nin, iktidarı elinden kaymaya başladığını fark ettiğini, halkın ayak seslerinin yaklaştığını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Recep Bey yolcusun, seni yolcu edeceğiz'' dedi.

Vatandaşlardan 12 Eylülde yapılacak referandumda oyuna gelmemelerini ve ''Hayır'' oyu vermelerini isteyen Kılıçdaroğlu, ''Oyuna gelmeyeceğiz, hayırsızları milletin yakasından düşürecek 'hayır' oylarımız var'' diye konuştu.

Konuşmasında KPSS'ye ilişkin iddiaları hatırlatan Kılıçdaroğlu, iktidarın bu olayın üzerine yeterli kararlılıkla gitmeyeceğini savundu. Kılıçdaroğlu, ''Üzerine gidemezler, yandaşlarına peşkeş çektiler o soruları, bunun da hesabını soracağız'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nu taşıyan seçim otobüsüne, ilçeye girişinden miting alanına gidene kadar, partisinin ilçe örgütünün hazırladığı 200 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağı, partili gençler tarafından otobüsün ön tarafında taşındı. 

Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesince Akdeniz ilçesi Karaduvar Mahallesi'nde yapılan atık su arıtma tesisinin açılışını da yaptı. (A.A.)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler