YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan İhsanoğlu'na övgü!
Kılıçdaroğlu'ndan İhsanoğlu'na övgü!
25 Mayıs 2015 06:34
Bir TV programına konuk Olan CHP Genel Başkanı, MHP'den milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak göstermekten pişman olmadığını söyledi.

"Ekmeleddin Bey, bugün cumhurbaşkanı seçilseydi, Ortadoğu'ya kesinlikle barış gelirdi. Arap dünyasını yöneten bir genel sekreter, o dünya içinde kadın-erkek eşitliğini savunan bir genel sekreter, sözü geçen bir genel sekreter, çözülemez bütün sorunları o dönemde çözen bir genel sekreter bizim cumhurbaşkanımız olsaydı Ortadoğu'ya bugün barış gelirdi, huzur gelirdi. Ekmeleddin Bey, tek bir eksiği var Türkiye'de tanınmıyor. Tarafsızlığını korurdu, bilim insanı gibi davranırdı, toplumun her kesimini kucaklardı." 

Kılıçdaroğlu, engellilerin sorunlarını çözeceklerini, engellilerin sosyal yaşama katılması için çalışmalar gerçekleştireceklerini, engellileri çalışma hayatına katılımını sağlayacaklarını dile getirdi. 

"CHP sosyal yardımları kesecek" şeklindeki propagandaya da inanılmaması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Sosyal yardımları en güçlü şekilde başlatan rahmetli Ecevit'in hükümetidir. Yardımları başlatan odur. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu Yasası'nı çıkartan da Turgut Özal'dır. Ancak öyle bir algı yarattılar ki sanki bütün yardımlar, bütün bu hükümet tarafından başlatıldı ve bunlarla bitecek" şeklinde konuştu. 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler