YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan 'idam' yorumu
Kılıçdaroğlu'ndan 'idam' yorumu
18 Temmuz 2016 21:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdam ile ilgili teklifin Meclise gelmesi durumunda CHP’nin nasıl bir tavır takınacağını ilişkin, “Getirsinler bakalım” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan saldırıda yaralanan vatandaşları ziyaret için Ankara Güven Hastanesi’ne gelen Kılıçdaroğlu, “Yaralı olan vatandaşlarımız var. Aynı zamanda polis arkadaşlarımız vardı. 

Bir polis arkadaşımız yeni acilden çıkmıştı. Durumları iyi umarım kısa süre içinde de iyi olurlar” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrasında Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını cevapladı. İdam ile ilgili teklifin Meclise gelmesi durumunda CHP’nin nasıl bir tavır takınacağını ilişkin ise, “Getirsinler bakalım” ifadelerini kullandı.

Darbe girişimin gerçekleştirildiği 15 Temmuz gününü değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Saat 22.00 gibi Ankara'dan havalandım. 

İstanbul'a saat 23.00 civarında indim. Uçaktan indikten hemen sonra arkadaşlar cep telefonlarını açtılar ve askeri müdahaleden söz ettiler. İnanamadık Sayın Hayati Yazıcı ile birlikteydik. 

Sonra darbe olduğu ifade edildi. Tabii ki de darbenin karşısındayız. İner inmez Ankara'ya dönebilir miyiz diye sorduk ama uçakların havalanmadığını ifade ettiler. Bir süre bekledik acaba uçuş fırsatı yakalayabilir miyiz diye hava alanı dışına çıkmanın da tehlikeli olduğu bize söylendi. 

Çünkü tankların yolu kestiği söylendi. Koruma arkadaşlarımız belli temaslarda bulundu. Köprüler tutulmuştu. Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gittik. Televizyonu izledik ve gerçektende hiçbirimizin kabullenemeyeceği bir manzara vardı. 

Darbeye karşı olduğumuz demokrasinin yanında olduğumuz kısa bir metin hazırladık. Buradan medyaya gönderildi daha sonra darbenin doğru olamayacağı yönünde görüşlerimizi bildirdik” dedi.

Yarın saat 10.00’da Başbakan ile görüşeceğini belirten Kılıçdaroğlu, demokrasinin yanında olduğunu ve dikta yönetimine karşı olduğunu söyledi. 


İHA

 // Akif
Darbe olsaydı başa geçecekti seni Kılıçdaroğlu iki yüzlü nasılda masum bir şekilde davranıyor zerre kadar inanmıyorym idda ediyorum bu Kılıçdaroğlu var ya ......
18 Temmuz 2016 23:43
Başbakan ile neyi görüşecek?-2
 // Rasim DUMAN
Avarel'in Başbakanımız ile konuşacağı tek mevzûnun, özgürlüklerin - ve bilhâssa "basın ve medya" özgürlüğünün - kısıtlanmaması hususunda olacağını kuvvetle tâhmin ediyorum. Çünkü İNGİLTERE-ABD-İSRAİL güdümündeki İç ve Dış Şer Cephesi'nin, Türkiye'deki en gizli, en güçlü ve en müessir silahı, Kartel Medyası ve Sosyal Medya'dır. Onların faaliyetlerine tahdit getirilmesi hâlinde, ellerini kollarını kıracak, ajitasyon,manüpülasyon ve provakasyon yapamayacaklar....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 21:52
Başbakan ile neyi görüşecek?
 // Rasim DUMAN
Avarel'in, Başbakanla görüşmeye giderken, "torbasının" dolu olacağına hiç ihtimâl vermiyorum. Esâsen muhterem Başbakınımız'ın da, bu görüşmeye özel bir ehemmiyyet atfetmesini doğru bulmam. Hele hele, Muhterem Ahmet DAVUTOĞLU'nun düştüğü hataya kendisinin de düşmemesini önemle hatırlatırım. Mâlûm, DAVUTOĞLU Hocamız Avarel'e içerde bir sır vermişti de, aradan yarım saat geçmeden, Avarel bu sırrı "fâş" etmişti....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 21:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler