YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan hükümete operasyon sitemi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DAEŞ ve PKK'ya yönelik operasyonlarda kendilerine bilgi verilmediğini söyleyerek sitem etti.
Kılıçdaroğlu'ndan hükümete operasyon sitemi
26 Temmuz 2015 / 13:36 Güncelleme: 26 Temmuz 2015 / 13:37

TBMM’deki makamında Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, DAEŞ ve PKK operasyonlarıyla ilgili sitem etti.

"DEVLETİN NASIL YÖNETİLECEĞİNİ BİLMİYORLAR"

Kendilerine bilgi verilmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Geçici bir hükümet var. Bu tür kararlar alırken parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin genel başkanlarına bilgi vermesi lazım. Ancak verilmedi. Devletin nasıl yönetileceğini bilmiyorlar. Devlet geleneğinde Dışişleri ve MİT Müsteşarlarının belli aralıklarla ana muhalefet partisi genel başkanına Başbakan’ın bilgisi dahilinde bilgi vermesi gerekir. Bu geleneğe de uyulmuyor. Son görüşmemizde bunu Sayın Başbakan’a hatırlattım ama o günden sonra da bir değişiklik olmadı" dedi.

"TÜRKİYE'DEN DAEŞ'E MİLİTAN DEVŞİRİLİYOR"

Bedel ödendikten sonra DAEŞ’e karşı operasyonu ise ‘gecikmiş bir operasyon’ olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Pek çok ağır bedel ödendikten sonra yapılan bir operasyondur. Daha önce önlem alınmış olsaydı bu noktalara gelmeyebilirdi. Şu anda IŞİD kendisini, bölgede güçlenmiş ve Türkiye’de de eylem koyabilecek potansiyelde görüyor. Bu yapıya aşama aşama getirildi. Türkiye’den IŞİD’e militan devşirildiğini biliyoruz. Gencecik çocukları alıp eğitip gönderiyorlar. Bunları Türkiye Cumhuriyeti devletinin bilmemesi mümkün değil. Bütün bu eylemlere rağmen ses çıkarmıyorsanız onları koruyorsunuz anlamına gelir. Bu mesele iç politikanın bir unsuru olarak görüldü. Kol kanat gerildi. Böyle bir yapı içinde aldı başını gitti. Ancak Suruç’tan sonra IŞİD’e karşı olduklarını net ifade etmeye başladılar."

 // Sinan
Sen ne anlarsin. Sonra gitte SAT memleketi...
28 Temmuz 2015 00:07
 // umut turk
Gereksiz girmişlerdir. Zaten haber verselerde Anlamazdın mudur bey....
26 Temmuz 2015 23:22
 // Memet
sana haber versinlerde sende teröristlere haber ver... aslında sana yanlış istihbarat verip tam aksi yönde hareket etmeli......
26 Temmuz 2015 14:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler