YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Gezi gençliğine övgüler
Gezi olaylarının en yoğun olduğu günlerde ortalarda gözükmeyen, kitlenin genişlediğini görünce Taksim'e çıkan Kılıçdaroğlu gezicileri övdü..
Kılıçdaroğlu'ndan Gezi gençliğine övgüler
16 Mart 2015 / 09:31 Güncelleme: 16 Mart 2015 / 09:36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Birileri gençleri ayırıyor 'bizim gençlerimiz, onların gençleri' diye. Ben buradan bütün gençlere söz veriyorum: hiçbir ayrım yapmayacağım" dedi.

(Gezi'de otobüsler yakılmış, sokaklar savaş alanına dönmüştü)

CHP Ankara Gençlik Kolları'nın düzenlediği, "Onurlu Yaşayanların Konseri" Ankara Arena'da gerçekleştirildi. Etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, partililer ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, hayatlarını kaybeden Ahmet Atakan, Ethem Sarısülük, Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım ve Abdullah Cömert'in aileleri de yer aldı.

 


(Kılıçdaroğlu, Gezi eylemleri başladıktan günler sonra Taksim'e çıkmıştı)

Devrim Şehitleri ölümsüzdür

Konserde gençlere seslenen Kılıçdaroğlu , "Ben de yürekten inanıyorum, devrim şehitleri ölümsüzdür" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Gezi'nin gençleri onurumuzdur

"Sevgili gençler; güzel eğlenin, hayatın bütün renklerini tadın, gelecek sizindir, umudumuz sizsiniz, Türkiye'nin geleceği sizsiniz. Türkiye'nin vicdanı, ideali, umudu sizsiniz. Birileri gençleri ayırıyor, 'bizim gençlerimiz, onların gençleri' diye. Ben buradan bütün gençlere söz veriyorum: hiçbir ayrım yapmayacağım. Bütün gençleri bağrıma basıyorum. Gezi'nin gençleri bedel ödediler, o bedel sizin geleceğiniz için ödenen bir bedeldir.

O bedel, Türkiye'nin geleceği için ödenen bir bedeldir. O nedenle Gezi'nin gençleri bu ülkenin onurudur, o nedenle diyoruz ki: Gezi'nin gençliği dünyadaki onurumuzdur.Gençleri unutmamızın en güzel göstergesi işte karşımızdadır; 'Denizlere sözümüz, devrim olacak' diyor. Nasıl unutmadıysak asla unutmayacağız ve unutturmayacağız."

Halka hizmet mi? Yoksa baronlara hizmet mi?
 // Kudreddin Alper
Biz senin özlediğin yakıp yıkan ülkeyi terör alanına çeviren gençlerden değiliz.Biz baronların kuklası hiç değiliz.Baronlar kendi evlatlarını sürsün sokağa.Maşayı tutanlarda sokağa çıkmalı cesaretleri var ise.Baronlar gençlerden elini çeksin!Bu ülke ye hizmet projesi olmayanlar terör üretir.Terörden kandan ölümden kana susamış vampirler gibi davranırlar.Biz biliriz ki sokak karanlıktır.Biz yine biliriz ki sokağa davet eden de karanlıktır.Bize proje üret karanlığı değil aydınlığı göster.GENÇLİK ...
16 Mart 2015 Pazartesi 18:35
ummetin ve milletin
 // uykucu
Dusmani olan her ser odagi tabii ki chp'nin onurudur......
16 Mart 2015 Pazartesi 16:12
gezi....
 // atiker
hainlerin işbirlikcilerin paralelcilerin faizcileririn zengin mason baronların bir ihtilal girişimi ve türkiyeyi 2001 öncesine döndürme oparasyonudur.allah fırsat vermedi inşallahta vermeyecek eğer geçmiş karanlığ özlemiyorsak ak parti ve cb tayip beye destek verelim sahip çıkalım......
16 Mart 2015 Pazartesi 11:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler