YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan flaş iddia!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim turlarını sürdürüyor. Kamu-Sen ziyareti sırasında gazetelerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu Gezi olaylarının yıldönümüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu'ndan flaş iddia!
30 Mayıs 2014 / 12:08 Güncelleme: 30 Mayıs 2014 / 12:17

Kılıçdaroğlu, "Biz kendi insanımıza karşı yüzünü gizleyip, elinde tüfekle gezen insanları istemiyoruz. Biz huzur istiyoruz. Hükümet yapıyor bu provokasyonları. Bu konuda hükümetin provokasyonlarına gelmeyin.

Bir yerde 5 kişi 500 kişi bir araya gelsinler suç değil ki. Şiddete başvururlarsa o ayrı. Şiddeti kabul etmeyiz. Ama onun dışında demokratik ülkelerde nasıl eylem yapıyorlarsa yapsınlar. Gezi eylemleri için bir araya geleceklerse gelsinler kıyamet kopmaz ki." dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından önemli satır başları;

Özür dilemesi gerekiyor

301 kişi hayatını kaybetti. ‘Size yardım yapacağız’ diyorlar.  Yapacağınız yardımlar onların babalarını geri getirmez. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil. 301 kişi öldü ama Soma faciasıyla ilgili hiçbir siyasi sorumlu ortaya çıkmadı. En acı günde kendi vatandaşını tokatlayan Başbakan olur mu? Özür dilemesi gerekiyor.

Gezi olaylarının yıldönümü

Hükümetin insanları tahrik etmek için provokasyonlara başvuracağını yurttaşlarımın bilmesini isterim. En son taziyeye giden yurttaşımızın polis kurşunu ile öldüğünü dün öğrendik. Eli silahlı yüzü maskeli insanlardan kaçının bunlar provokasyon yapıyorlar. 

Hükümet yapıyor

Biz kendi insanımıza karşı yüzünü gizleyip, elinde tüfekle gezen insanları istemiyoruz Biz huzur istiyoruz. Hükümet yapıyor bu provokasyonları. Bu konuda hükümetin provokasyonlarına gelmeyin. Hükümete çağrım şu. Gencecik çocuklarımızı TOMA’yla, biber gazlıyla dövmeyin. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Onlar gösteri yapacaklarsa bırakın.  Bir yerde 5 kişi 500 kişi bir araya gelsinler suç değil ki. Şiddete başvururlarsa o ayrı. Şiddeti kabul etmeyiz. Ama onun dışında demokratik ülkelerde nasıl eylem yapıyorlarsa yapsınlar. Gezi eylemleri için bir araya geleceklerse gelsinler kıyamet kopmaz ki.

HAİN OĞLUHAİN
 // ADEMOĞLU
Doğrudur genel müdür polise ana avrat söğen AKP li vekillerdi.Gösterilere katılan teröristlerin başındakilerle haraket edenlerde AKPARTİ li vekillerdi.Ya hainler bile senden dürüst ve vicdanlıdır.Bence sen siyasi SAPIKSIN.Sen ne uslanırsın nede adam olursun.Sen şey geldin şey gidersin....
30 Mayıs 2014 Cuma 14:34
14:12
 // İlker
Gezi parkı olayları ülkeyi kaosa sokmak bölmek isteyen dış güçlerin planı uygulayanlar tabi yine içeriden....
30 Mayıs 2014 14:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler