YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan flaş hamle! CHP'nin amblemi değişiyor mu?
Kemal Kılıçdaroğlu, DSP'ye birleşme çağrısında bulunarak "Gerekirse amblemimizi de değiştirebiliriz yeter ki gelsinler" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan flaş hamle! CHP'nin amblemi değişiyor mu?
14 Şubat 2015 / 16:30 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 17:44

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında "Bu seçimlerde de herhangi partilerle bir işbirliğiniz olacak mı?" şeklindeki soruya "DSP yeter ki gelsin, Bizim altıokumuz var altında şöyle kırmızı bir boşluğumuz var. Gerekirse güvercini de oraya yerleştiririz, amblemimizi de değiştiririz." dedi.

"Biz de sosyal demokratız"

"Şimdi Haziran Hareketi, DSP’yle. Mesela ben şahsen DSP’nin bir parti olarak yoluna devam etmesini doğru bulmuyorum. Onlarda sosyal demokrat, bizde sosyal demokratız. Gelmeliler CHP’ye artık. Bu saatten sonra ne yapacaklar. Ecevit bizim liderimiz değil mi? Bizim liderimiz. Eğitim merkezini kurduk adına Bülent Ecevit Eğitim Merkezi dedik. Önüne Rahşan hanımın beğendiği, onun istediği türden bir Bülent Ecevit heykelini de oraya koyduk."

"Amblemimiz değiştiririz, yeter ki gelsinler"

"Neyi bekliyorlar Sayın Genel Başkan?" sorusuna ise "Gelsinler, birleşelim şu işi bitirelim artık" diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Doğrusunu isterseniz bilmiyorum. Yani kendilerine açık, net bir çağrım var. Bu vesileyle o çağrıyı da tekrar yinelemek isterim. Yani gelsinler partiye DSP’yi kapatsınlar artık. Gelsinler CHP’ye biz sosyal demokrat bir partiyiz. Gelsinler birleşelim bu işi bitirmiş olalım. Ben kendilerine açıkça şunu da söyledim. Bizim altıokumuz var altında şöyle kırmızı bir boşluğumuz var. Gerekirse güvercini de oraya yerleştiririz, amblemimizi de değiştiririz. Temennimiz o. Ayrıca biz tabi Haziran Hareketine de saygı duyuyoruz. Yani demokrasiden, özgürlükten yana olan bir hareketi, çağdaş uygarlıktan yana olan bir hareketi, bilimsel eğitimi savunan bir hareketi gözardı edemeyiz. Şimdi hem sosyal demokrat olacaksınız, hem çağdaş uygarlıktan dem vuracaksınız, hem aklın özgürleşmesini isteyeceksiniz, hem bilimsel eğitim diyeceksiniz ama bunları savunan bir hareketi görmeyeceksiniz. Hayır onları da görüyoruz, biliyoruz, onlara da saygı duyuyoruz. Sonuçta eğitim sisteminin çağdaş bir süreç içinde yeniden ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğini de savunuyoruz zaten. Biz o hareketin içinde zaten bizim milletvekili olan arkadaşlarımızda var orada. Onlar eğer seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisine destek verirlerse ayrıca çok mutlu oluruz"

15:23
 // +++
gerçi c.h.p degisime uğramaktan bihal oldu , devekuşu misali devemi kuşmu
MEVLANA derki; ya oldugun gibi görün , yada göründüğün gibi ol...
14 Şubat 2015 15:23
14:14
 // mustafa
bir memlekette siyasi istikrarı bozan en büyük etkenlerden biri, parti bölünmesidir zaten. aynı siyasi görüşün adamları ayrı parti kurmaları güç çekişmesini artırir. ve ülke dengeleri bozulur.
ayrılma bahaneleriyle çıkmış siyasi görüş isimlerinden örnek vereyim,
SOL GÖRÜŞLER.
sosyal demokrat
sosyalist demokrat
geleneksel demokrat.
komünist
liberal demokrat
anti kapitalist

SAĞ GÖRÜŞLER
milliyetçi
gelenekçi
modernist
faşist
muhafazakar
şeriatçılar

tabi bir de bu sol-sağ görüşlerin melezleri var.
o zaman sayi 30 - 40 kadar oluyor
her görüşün ise en az 2 partisi olunca parti sayısı 60-80 oluyor. zaten memlekette kayıtlı parti sayısı 70 kadar var diye biliyorum.
ama etkin parti 4 tane.

aynı parti içinde fikir ayrılığı elbette olacaktır. bu işi yeni parti kurmaktansa içeri de halletmek en iyisi.

yoksa Türkiye parti çöplüğüne döner (zaten öyle oldu) bunun da vatana hiç faydasi olmaz.
aslında sosyal bilimlerde deney yapılmaz. Fakat Bunun deneyi ülkemizde kaç kere yapıldı. fayda vermediği hatta zararlı olduğunu kaç kere gördük....
14 Şubat 2015 14:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler