YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'kuzu kuzu' cevabı!
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'kuzu kuzu' cevabı!
24 Ekim 2015 14:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kuzu kuzu gelecekler' söylerine cevap veren Kılıçdaroğlu "Hiç meraklanmasın kendisi bize kuzu kuzu görev verecek" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam Best FM'de "Ufuk Karcı ile Seçim Özel" programının konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu, programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kuzu kuzu gelecekler' söylerine atıfta bulunarak "Hiç meraklanmasın kendisi bize kuzu kuzu görev verecek" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatlerinde sıkça vurguladığı asgari ücret ve emekli maaşları ile ilgili soruya, "Hükümet, asgari ücretin 949 TL olduğunu benden öğrendi. 1 Kasım'da halk bize yetki verirsen net 1.500 TL yapacağız. Polislerden bir şey istiyorum, iktidarın değil, halkın polisi olsunlar.

Polisler, çalışırken aldıkları ücretle aynı emekli maaşını alacaklar. Tabi bana oy vermeleri gerekiyor ki iktidara gelip bu vaatleri yerine getirebilelim. Emekliler de çok önemli, bizim minnet duymamız gereken bir kitle. Ama şimdi emekliler aldıkları para ile geçinemiyorlar, maaşlarını artırmak bu koşullarda şu anda söz konusu değil ama en azından Ramazan ve Kurban bayramında ikramiye vererek onları sevindirmek isteriz, torununa bayram harçlığı verebilsin.

Ben Ecevit geleneğinden geliyorum. Ecevit derdi ki; 'ne ezen ne ezilen, insanca, hakça bir düzen' Eğer hakça bir düzen gerçekleştireceksek, emekliye hak ettiğini vermeliyiz. Başta bu vaatlerimize karşı çıktılar ama sonra seçim bildirgelerimizi kopyaladılar" dedi.

"BAHÇELİ BUNU TERCİH ETMEDİ, SAYGI DUYUYORUM"

Kemal Kılıçdaroğlu, "MHP'nin Başbakanı reddini nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sorulduğunda ise, "MHP'nin 7 Haziran sonrasında her şeye hayır diyen bir tutumu var, doğrusunu bunu doğru bulmuyorum. Siyasi partiler zaman zaman bir araya gelmeli; terör, milli menfaat, dış politika gibi konularda görüşlerini sergileyebilmeliler. Ama Bahçeli bunu tercih etmedi, saygı duyuyorum. 'Muhalefetiz biz ne yapabiliriz' demek, muhalefetin önemini kavrayamamış olmak demektir. Demokratik ülkelerde muhalefet çok önemlidir. Dünyada her ülkede iktidar vardır ama sadece demokrasilerde muhalefet vardır. Her şeye hayır diyerek yola çıkarsak, demokrasiye olan inancı zayıflatırız" yanıtı verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler