YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a hakaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında, Cumhurbaşkanlığı’ndaki altın kaplamalı klozet polemiği ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ederek cevap verdi.
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a hakaret
01 Haziran 2015 / 21:55 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 22:09

Kılıçdaroğlu, "Siyasete girerken halka inandığım doğruları söyleyeceğimi söyledim. Altın kaplamalı klozetin fotoğrafları gazetelerde çıktı. Bir kişi çıkıp da altın kaplı klozet yapıyorsa ben bunun hesabını sormayacak mıyım? Ben saray, şu, bu demedim." dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

Erdoğan'a hakaret

Ankara’daki beyler altın kaplı klozetler yaptırıyorsa birinin bunu düşünmesi lazım. Beyefendi üzerine alınmış. Muhatap almıyorum. Cezai ehliyeti olmayan birini muhatap almıyorum. Bugün kullandığı dil nefret dilidir. Bu kandil gecesinde. Tuvalet temizleyip ekmek parası kazanan tüm emekçilerin gözlerinden öpüyorum: O özellikle benimle tartışmak istiyor. Hiç aklına geliyor mu kim yaptı bunu? Neden hesabını sormayalım bunun? Ben sorunca da bağırıyor.

Bunu metafor olarak mı kullandınız?

Bunların yaşadığı şafatafta bakın. 17 milyon yoksul var. Siz altın kaplamalı klozet yaptırıyorsunuz: Ben bu insanların hesabını sormayacak mıyım. Beyefendi üzerine alınmış. Üzerine gideceğim bunun.

Saraya beni davet ediyor. Hukuk üstünlüğüne inanan, ettiği yemine sadık kalan Cumhurbaşkanı kaçak olan bir sarayda oturmaz. Ne yapacak bin yüz odalı yerde?"

 // Bu vatan için Can'ını koyan Cumhurbaşkanı'na hak
Ahmet Almanya...
02 Haziran 2015 06:01
 // nihai
Kendisi o klozeti kullanamayacak ya bu yüzden zoruna gidiyor....
02 Haziran 2015 01:15
yuh :-)
 // SarduR
bir insan ancak bu kadar ezik olur. yaptığı yorumlara bak. güya toplum yanlısı görünecek. Yok kardeşim yok bu millet özüne döndü çok şükür. Sizin gibi seçim zamanı atıp sonra keyfine bakanlara prim vermiyor....
02 Haziran 2015 00:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler