YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ile tokalaşmama yorumu
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmaması konusunda, "Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ile tokalaşmama yorumu
25 Nisan 2016 / 15:15 Güncelleme: 25 Nisan 2016 / 15:20

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Gürsul'un babası Veysi Gürsul için Kocatepe Camisi'nde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Levent Gök ve milletvekilleri ile cenaze namazı kıldı.

Fatih Gürsul'a başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, cenaze namazının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'na "Anayasa Mahkemesi'ndeki törende kameralara Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmama görüntüleriniz yansıdı. Hem bununla ilgili hem de AYM Başkanı Arslan'ın konuşmasıyla ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?" sorusu yöneltildi.

Arslan'ın güzel bir konuşma yaptığını, erdemden, ahlaktan ve hukukun üstünlüğünden, yargının ve yargıçların bağımsızlığı ile tarafsızlığından bahsettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, yapılan konuşmadan politikacıların ders alması gerektiğini vurguladı.

"İNSAN YERİNE KOYMAMAK LAZIM"

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"Sayın Cumhurbaşkanının el sıkmama konusu çok önemsenecek bir konu değil. Şöyle bakıyorum, bu topraklar Mevlana'yı yetiştirdi, Hacı Bektaşı Veli'yi yetiştirdi, Yunus Emre'yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin insana özgü bir olay olmadığını bize öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum, o inançtan geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım."

k1-013.jpg

suratın yere bakıyor
 // erdoğan
mahcubiyetinden suratın düşmüş Erdoğan beni adam yerine koyacakmı diye yere bakarak düşünüyorsun ama o başı dimdik ilerliyor haberin yok.aynı duruma sema Ramazanoğlu'nun yanındada yaşadın anlaşılan sen grup toplantısında gaza geliyorsun ama dışarıda hayat bambaşka devam ediyor haberin olsun demedideme benidinle...
25 Nisan 2016 Pazartesi 20:16
 // konyalı Mustafa
Neyse....
25 Nisan 2016 20:08
...
 // Yahya RAMİ
Bu adam küfürbazlığı ve gafları ile olduğu kadar pişkinliği ile de nevi şahsına münhasır biri olarak siyaset tarihine geçecek herhalde!...
25 Nisan 2016 18:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler