YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na dokunulmazlık çağrısı
Terörist cenazesine giden HDP'li Tuba Hezer'i daha önce sert dille eleştiren Kılıçdaroğlu, dokunulmazlık Meclis'e gelmek üzereyken çark etti.
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na dokunulmazlık çağrısı
07 Mart 2016 / 20:30 Güncelleme: 07 Mart 2016 / 20:16

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda kafa karıştıran açıklamalar yaptı. 

Yeni anayasa için masadan kalkan CHP'de genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu milletvekillerinin dokunulmazlığı hakkında açıklamalarda bulundu.

HDP'li bazı milletvekilleri hakkında hazırlanan dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e gelmeden önce konuşan Kılıçdaroğlu "Başkaban Ahmet Davutoğlu'na açık çağrı yapıyorum. Ben dahil bütün dokunulmazlık dosyalarını Meclis'e getirin. Dokunulmazlıkları kaldıralım ve hepimiz gidip yargı önünde hesap verelim." dedi.

TUBA HEZER’İ GRUP TOPLANTISINDA ELEŞTİRMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da 28 kişinin şehit olduğu bombalı saldırının faili PKK-PYD’li terörist Abdülbaki Sömer için hazırlanan sözde taziye’ye katılan HDP’li Tuba Heser’i 23 Şubat’taki grup konuşmasında eleştirmiş, "Yanlışa her zaman yanlış dedik, diyeceğiz. Teröristin a'sı b'si olmaz. Bütün siyasi partiler aynı tutumu takınmalı" demişti.

CHP lideri, şunları söylemişti:

"Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir, asla kabul etmiyorum. Parlamentoya geleceksin, Türkiye Cumhuriyeti'nden aylık alacaksın, 'namusun ve şerefin üzerine' yemin edeceksin, sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir, terör eylemini özendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz."

FEZLEKELER BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDEN SONRA MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK

Başbakan Davutoğlu, A Haber'de katıldığı canlı yayında HDP’li Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder, tuba Hezer ve Ertuğrul Kürkçü'nün fezlekelerinin TBMM Başkanlığı’na gönderildiğini açıklamış, fezlekelerin bütçe görüşmelerinden sonra Meclis'te görüşüleceğini söylemişti. MHP lideri Devlet Bahçeli, HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için destek vereceğini açıklamıştı. ancak Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasıo, CHP'nin aynı görüşte olmadığını ortaya koydu.

KILIÇDAROĞLU HAKKINDAKİ FEZLEKE ADALET BAKANLIĞI’NDA

Öte yandan Ankara Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “Diktatör bozuntusu” dediği gerekçesiyle fezleke hazırlayarak, TBMM Başkanlığına iletilmek üzere Adalet Bakanlığı’na göndermişti.

Adamın işi zor
 // Zavallı
Ne yapsın adam. Arkasındaki gizli güçler öyle emir veriyor. Adam ülke gerçekleri ve kendisine talimat veren gizli güçlerin talimatları arasında kalıyor. Onu CHP'nin başına getiren gizli güçlerin talimatları karşısında adam kendi hür iradesiyle bir şey söyleyemiyor, söylese de hemen yukarıdan gelen talimatla çark etmek zorunda kalıyor :)...
08 Mart 2016 Salı 10:17
 // Memet
Iktidar beyaza beyaz dedi diye siyah demesi gerektiğini düşünen birinden ne beklersin, Muhalefet yapmayı kelimeden ibaret anlayışı var bunlarda. Memleketdeki 10 kişiden 9'u bundan iyi siyaset yapar......
08 Mart 2016 09:34
KK
 // Adıyaman'lı Akın
Bu adam illa herşeye bir başka şey bulur, yanı değirmene su taşıtmak gibi....
08 Mart 2016 00:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler