YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı'na çağrı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulundu.
Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı'na çağrı
12 Haziran 2013 / 07:40 Güncelleme: 12 Haziran 2013 / 07:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı'na bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Sayın Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu sorumluluğu yerine getirdiği takdirde sorunların aşılmasında büyük bir işlev, rol üstlenmiş olacaktır" dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Daha önce bugün saat 14.30'da Amasya'da gerçekleştirileceği duyurulan toplantı, Taksim Gezi Parkı odaklı olaylar ve son gelişmeler nedeniyle saat 01.30'da parti genel merkezinde yapıldı.

Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı olaylarının değerlendirildiği toplantıya ilişkin düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin krtik bir süreçten geçtiğini vurguladı.

"Gençlerin talepleri halkta bir karşılık bulmuş ve artık meşrulaşmıştır" diyen Kılıçdaroğlu, bu taleplere bütün siyasal partilerin kulak kabartıp gereğini yapmasının önemli olduğunu belirtti.

Bu süreçte polis ile halkı karşı karşıya getiren yönetim anlayışına süratle son verilmesinin zorunlu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, polisle halkın karşı karşıya gelmemesini istedi.

"Siyasal partiler miting yapmamalı, tansiyon düşürülmelidir"

Kılıçdaroğlu, "Yine bu süreç içinde orantısız güç kullanan kamu görevlilerinden hesap sorulacağı, kamuoyuna bütün açıklığıyla dile getirilmeli. İçinde bulunduğumuz toplumsal koşullar dikkate alınarak siyasal partiler miting yapmamalı, tansiyon düşürülmelidir" yorumunda bulundu.

"Vatandaşlar derin bir endişe içinde. Bütün siyasi partiler üzerine düşen görevi yapmalı ve toplumda huzur sağlanmalıdır" diye konuşan Kılıçdaroğlu,şöyle devam etti:

Vatandaşın endişeleri giderilmelidir. Yaşanan gerginlikler sonucu ekonomi kan kaybediyor. Türkiye süratle bu ortamdan çıkarılmalıdır. Uluslararası camiada, Türkiye'nin saygınlığı ciddi yara almıştır, bu gerçekten bizi üzmektedir. Bütün bunlar dikkate alınarak, Sayın Cumhurbaşkanı'na bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Sayın Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu sorumluluğu yerine getirdiği takdirde, sorunların aşılmasında büyük bir işlev, rol üstlenmiş olacaktır."

 

AA

17:43
 // BU TELAŞ NİYE?
Ne oldu da apar topar böyle bir karar aldınız. Çöktünüz, bittiniz. Neyin telaşı bu. Yoksa başka bir derdiniz mi var. Tabirim pek hoş olmayacak ama, siz güreşten kaçıyor olmayasınız?...
12 Haziran 2013 17:43
YİNE ÇARKETMİŞ !
 // BATUHAN
Hayrola ne oldu kısa gün karı mı düşünüyordun. Baktın ki ortamdan nemalanamıyacaksın bir an evvel üçbeş çabulcuyu bahane ederek kendini haklı göstermeye, pirim yapmaya çalışıyorsun.Ne oldu Başbakanın yapacağı mitingler sende kalp krizimi yapacak öyle yakıp yıkanlardan medet umacağına meydanları dolduracak vatandaşlardan bekle, gör ders al.Ve otur oturağının üstüne de seyret bakalım.çarkçı yine kaybettin R.T.Erdoğanın ekmeğine yağ sürdün dövün dövünmenin tam zamanı. ...
12 Haziran 2013 Çarşamba 09:02
face
 // yılmaz türk
ne zaman Cumhurbaşkanın oldu? vatandaşlar diyerek benim adıma konuşma hiç de bir endişemiz yok....
12 Haziran 2013 Çarşamba 08:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler