YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere Erdoğan talimatı
Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun partililere Cumhurbaşkanlığı makamını ve Erdoğan’ı eleştirmemeleri yönünde talimat verdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere Erdoğan talimatı
16 Temmuz 2015 / 11:29 Güncelleme: 16 Temmuz 2015 / 11:37

Gürsel Tekin, “Sayın Davutoğlu diyor ki ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nı tartıştırmayız’. Tam da biz de bunu diyoruz” diyen Gürsel Tekin şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanı, seçildiği günden itibaren, sayın genel başkanımız talimat verdi, ‘Sayın Cumhurbaşkanı ile ilgili en ufak negatif bir cümle kimse kullanmayacak, orası Cumhurbaşkanlığı makamıdır’ dedi. Gerçekten de öyle oldu.” dedi. 

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı için talimat

Gürsel Tekin, 10 Ağustos günü cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ile ilgili CHP’lilere ‘Kimse negatif bir cümle kullanmayacak’ talimatını verdiğini söyledi.

“Umutlarımız hep var, umutsuz değiliz. Kaygılarımız var, biz kaygılarımızın giderilmesini istiyoruz. Sayın Davutoğlu diyor ki ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nı tartıştırmayız’. Tam da biz de bunu diyoruz. ‘Cumhurbaşkanlık makamını tartıştırmayalım’ diyoruz. 14 maddemizin içinde o da var, herkes anayasal çerçevede kalsın. Bizim bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanı seçildiği günden itibaren, sayın genel başkanımız talimat verdi, ‘Sayın Cumhurbaşkanı ile ilgili en ufak negatif bir cümle kimse kullanmayacak, orası cumhurbaşkanlığı makamıdır’ dedi. Gerçekten de öyle oldu.”

 

EL JAZEERA

 // Rasim DUMAN
Bu "yesillenmeler" ve "kuyruk sallamalar" bosuna degil ; iktidara bir ucundan tutunmak icin yanip tutusuyorlar. İddia ediyorum : 3 tane Bakanlik verilse, havada kapacaklar. Mamaafih, bunlara, degil Bakanlik, bir tane Daire Baskanligi'nin dahi verilmesine gonlum razi degil. CHP'nin tarihi "emanete ihanetler" ve yolsuzluklar tarihidir. Bu tarihlerine yeni "hikayeler" eklemelerine kim izin verirse, vebaline ortak olur, "neticesine" de ka...
16 Temmuz 2015 17:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler