YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan 'çekilme' yorumu
Kılıçdaroğlu'ndan 'çekilme' yorumu
09 Eylül 2013 21:23
Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK’nın çekilme süreciyle ilgili olarak, 'Bunun hesabının Başbakan tarafından halka verilmesi gerekiyor' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK’nın çekilme süreciyle ilgili olarak, “Bunun hesabının Başbakan tarafından halka verilmesi gerekiyor” dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, 90. yıl resepsiyonuna katıldı. Gazetecilerin “PKK’nın çekilme sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaoğlu, “Süreç topluma büyük umutlar vermişti. Başbakanımız da bu konuda kararlılıkla yol alacağını ifade ediyordu. Bir sürecin başarıya ulaşmasının yolu karşılıklı güvene bağlıdır.

Güvensizlik üzerinden süreç oluşturamazsınız. Geldiğimiz noktada iki tarafın da birbirine güvenmediği bir tablo ortaya çıktı. Tabi bunun hesabının Başbakan tarafından halka verilmesi gerekiyor” dedi.Bundan sonra nasıl bir yol izleneceği konusunda ise Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakana soracaksınız. Çünkü pazarlığı yapan o, masada oturan o, sözlerini veren o, gereğini yapması gereken o. E niye yapmadın diye herhalde herkesin sorması gerekir” diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler