YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Bild'e skandal röportaj!
CHP lideri Kılıçdaroğlu Alman gazetesi Bild'e verdiği röportajda, Erdoğan'ın hem IŞİD'i hem de PKK'yı desteklediğini söyledi!
Kılıçdaroğlu'ndan Bild'e skandal röportaj!
11 Mayıs 2016 / 13:05 Güncelleme: 11 Mayıs 2016 / 13:15

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alman gazetesi Bild'e konuştu, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştirilerini sıraladı.

TERÖRLE MÜCADELE YUMUŞATILMALI

Kılıçdaroğlu, Alman gazetecinin "Erdoğan terörle mücadele mevzuatının yumuşatılmasına neden itiraz ediyor" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Erdoğan terörle mücadeleyi kendi kişisel hedefleri için istismar ediyor. Böylece kendini milletin tek kurtarıcısı olarak sunmak istiyor."

ALMAN GAZETESİYLE BİRLİKTE ELEŞTİRDİ

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diktatör ve güvenilmez biri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Alman gazetesiyle birlikte Türkiye Cumhurbaşkanı'nın terör örgütlerini desteklediğini de söyledi.

Bild'in "Erdoğan PKK ile mücadele için IŞİD'e destek veriyor" sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu itiraz ettiğini söyleyerek "Erdoğan hem IŞİD'i hem de PKK'yı destekledi" ifadelerini kullandı.

İşte röportajdan ilgili bölümler;

"ERDOĞAN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLEDİ"

BİLD: Burada dikkat çeken bir durum söz konusu: Erdoğan Kürt PKK ile mücadele ederken tüm olanaklarını seferber ediyor, IŞİD’e ise yoğun destek sağladı.

Kılıçdaroğlu: “İtiraz ediyorum: Erdoğan her ikisini desteklemiştir – PKK’yı da. Onun yöntemi budur: Terör gruplarını önce destekler, çatışmaları tırmandırır, sonra da kurtarıcı sıfatıyla müdahale eder. Valilere, PKK’nın silah depolarına dokunmayın emrini verdiği Güneydoğu‘da da böyle olmuştur.“

rs1-700.jpg

TERÖRLE MÜCADELE MEVZUATININ YUMUŞATILMASI

BİLD: AB‘nin talepleri arasında, keyfî olan terörle mücadele mevzuatının hafifletilmesi de yer alıyor. İlgili hükümlerin gelişigüzel bir anlayışıyla her şeye ve herkese karşı uygulanmaması isteniyor. Erdoğan’ın buna ısrarla direnmesinin nedeni nedir?

Kılıçdaroğlu: “Erdoğan terörle mücadeleyi kendi kişisel hedefleri için istismar ediyor. Böylece kendini milletin tek kurtarıcısı olarak sunmak istiyor.“

hainligin bu kadarina da pes
 // ismail kus
o adama , yani o partinin genel baskanina ve alman gazeteciye diyecek bir lafim yok.
cünkü onlar her ikisi de hainliklerinin geregini yapiyor.
benim sözüm o partinin secmenine.
ey secmenler , görün , sözde baskaniniz kimlerle neyi konusuyor , kimi hangi iftiralarla sucluyor.
buna artik cocuklar da güler.
uyanin , bu adami partinin basinda tutmakla , onun hainliklerine ortak olmayin.
cumhurbaskanimizin kiymetini bilmeyen haindir , ona iftira atanlar seddeli haindir. ...
11 Mayıs 2016 Çarşamba 21:54
 // Ömer
adını yazdığınız söz konusu "parti ve siyasiler”in hiç bir söylemini tasvip etmiyorum.çünkü onları enaz onlar kadar tanıyorum diyebilirim...
11 Mayıs 2016 21:36
 // Ömer
geleceği görüyorum önyargılı ruh hali içerisinde sorgulamadan resmi ideolojinin gerçeklikten uzak söylem ve uygulamalarına evet doğrudur diyen niyet okuyucu, mantığın durakladıği anda komplo teorisyenliğine başvuran biri değilim. Söz konusu siyasi parti ve kişiler için bulunduğunuz fikirleriniz varsayımdan temenniden öteye gitmiyor.soru farklı ceva p ise olmasını arzuladığınuz bir temenni galiba....
11 Mayıs 2016 21:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler