YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a sert çıkış
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a sert çıkış
28 Ekim 2013 21:03
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türk milleti kavramını kullanmaktan utanan bir Başbakan var” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ‘Canlı Tarih Sahnesi Sergisi’nin açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türk milleti kavramını kullanmaktan utanan bir Başbakan var” dedi.Atatürk ve İsmet İnönü’nün balmumu heykelleriyle yakın tarihi anlattığı ‘Canlı Tarih Sahnesi Sergisi’nin açılış törenine katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açılış sonrası basın açıklamasında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu, “Türk sözcüğünden utanan bir Başbakan var. ‘Türk milleti’ kavramını kullanmaktan utanan, sıkılan bir Başbakan var. Ben bunu içime sindiremiyorum. Biz kendi ülkemizi kendi kanlarımızla, canımızla, bedel ödeyerek kurduk. Biz içinde bulunduğumuz ulusumuzla gurur duyarız. Gurur duymak zorundayız ama bugün öyle bir tabloyla karşı karşıyayız ki, kendi ülkesinin tarihini bilmeyen kişiler, bu ülkeyi yönetmeye talip oldular.

Ben başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, cumhuriyet tarihi konusunda bir parça bilgi edinmek isteyen, elini vicdanına koyup bu iki büyük insanı dinlemek için buraya gelsinler ve dinlesinler. Emin olun buradan ayrılırken kendi vicdanlarını sorgulayacaklardır. Her yurttaşımın öğrencimin bu tabloyu görmesini isterim. Kendi gençliğine karşı mücadele eden bir siyasi iktidar, ‘Bu mücadeleyi 7 düvele karşı mücadele verdik’ diye kamuoyuna sunuyor. İnsanda biraz utanma, ahlak olur. Biraz tarih bilgisi kırıntısı olur. Bunların hiç birisi yok ve bunlar bu ülkeyi yönetiyorlar. Asıl üzücü olanı da bu zaten” dedi.

Bir basın mensubunun Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in önümüzdeki seçilerde tekrar aday olup olmayacağı sorusunu cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Neden görmeyelim? Bu kadar övgüden sonra hocamıza ne söyleyeceğiz? O sadece bizim övgümüzü alan bir belediye başkanı değil. Görüşü ne olursa olsun bütün Eskişehir’in kucakladığı bir insan. O sadece CHP’lilere hizmet veren bir insan değil” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, basın açıklamasının ardından Odunpazarı bölgesinde bulunan bir butik otelde yemeğe geçti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler