YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Özür dile!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin Başbakan Erdoğan’ın halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Özür dile!
02 Haziran 2013 / 14:17 Güncelleme: 02 Haziran 2013 / 14:19

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye, Başbakan’ın bildiği Türkiye değildir. Ben oraya sivil bir yurttaş olarak gittim. Eylem yapanlara destek vermek için oraya gittim. Biz bir sorumluluk üstlendik. Türkiye’ye çok partili yaşamı getiren bir parti olarak mitingi iptal ettik. Eylem halkın eylemi. Halka rağmen iktidar olunmaz. Başbakan’ın halktan özür dilemesi gerekiyor. Bu erdemi yerine getirir mi? Başkan’ın yapması gerek ilk iş bu" dedi.

Medya patronlarının eleştirilmesi gerektiğini söyleyen CHP lideri, "Medya çalışanlarını kendi görevlilerini rahat yapabilmeleri için herkesin kolaylığı sağlaması gerekiyor. Medya özgürülüğü çok önemlidir. Medya çalışanlarına eleştiri getirmeyin sizin sesinizi dünyaya ulaştırmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

 

İHA

14:56
 // La yerıı get işine pinokyo!
Özür mözür yok ortada. Ortada olan, sizin provakasyonlarınızdır. O eylemcileri protesto ediyorum. Onlarınki özür değil, suçtur. Suçlular, özre değil, cezaya tabidir. Bu arada burnun baya uzamış....
02 Haziran 2013 14:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler