YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a iki soru
Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a iki soru
26 Şubat 2016 19:40
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin maliyeti ve Kaddafi’nin verdiği 250 bin doları sordu.

TBMM Genel Kurulu'nda 2016 yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde partisi adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu parlamento ve Türkiye Cumhuriyeti bir hükümetin bir devleti nasıl soyduğuna tanık oluyor. Hangi vicdan kabul eder 750 milyarlık saati” ifadelerini kullanarak, Meclis'in üzerine ağır bir gölge düştüğünü kaydetti. 17-25 Aralık olaylarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Türk siyasi tarihinde kara bir lekedir. Keşke üzerine gitseydikte onlar da aklansaydı. Hesap vermekten kaçan bir siyaset bu ülkeye fayda getiremez” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması için iki soru soran Kılıçdaroğlu, “Birincisi; ben vergi ödüyorum, herkes ödüyor, saray yapıyorsunuz. Ben vergisini ödeyen bir vatandaş olarak o sarayın maliyetini öğrenmek istiyorum, buraya gelin o sarayın maliyetini anlatın. Dönemin Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanı Libya’ya gitti. Kaddafi kendilerinden insan hakları ödülünü verdi. 250 bin dolar para verdi. 250 bin doları ne yapacaksınız, ‘şehit veya gazi derneğine vereceğim’ diyor. Siz Başbakansınız, İçişleri Bakanlığı size bağlı, bu paranın hangi vakfa bağışlandığını ben öğrenmek istiyorum. O para bir kişinin şahsına değil Türkiye Cumhuriyeti'ne verilmiştir” diye konuştu.

aman allahım
 // Muammer Bekaroğlu
allah insanı akıl fukarası yapmasın,samimi söylüyorum buna cevap bile verilmez ama duramıyorum,arkadaş kafanıdüşsün saray bu saray devletin büüyüklüğünü gösterir bugün Tayyip Bey kullanıyorsa yarın yeni seçilenler kullanacak,ama adamların söyliyeceği sözleri yokki ne yapsınlar ya havameydanlarına,ya madenlere,ya köprülere hızlıdemiryollarına saldıracaklaribunlarda haya kalmamış nillet ne yapsın...
26 Şubat 2016 Cuma 20:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler