YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye son teklif
CHP, koalisyon kurma tekliflerini reddeden MHP lideri Bahçeli’ye bu kez iki yıl ortak hükümetle vaatleri uygulama teklifinde bulunacak.
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye son teklif
24 Haziran 2015 / 07:58 Güncelleme: 24 Haziran 2015 / 07:59

AK Parti’siz hükümet seçenekleri üzerinde çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arayışlarını sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, Bahçeli’ye ‘Başbakanlık’ teklifinden olumsuz yanıt aldı fakat, MHP ile koalisyon hedefinden vazgeçmedi.

Türkiye gazetesinin haberine göre, MHP lideri Devlet Bahçeli ‘ye koalisyon için Başbakanlık koltuğunu teklif ettikten sonra ret cevabı alan CHP, Ak Partisiz hükümet ısrarını sürdürüyor. Koalisyona ilişkin 14 prensip açıklayan ve bu prensiplerde çözüm sürecine yer vermeyerek MHP’ye göz kırpan CHP, bu sefer MHP’den 2 yıl isteyecek.

ERKEN SEÇİMLİ FORMÜL

CHP, MHP’ye “13 yılın ardından elimize bir fırsat geçti. AK Parti’nin iktidarda olmadığı bir hükümeti kurma fırsatını geri tepmeyelim. En azından emekliye çift ikramiye, asgari ücretin artırılması, taşeron sisteminin kaldırılması gibi halka vadettiğimiz ortak vaatlerimizi gerçekleştirmek için en azından 2 yıl iktidar olalım. Sonra seçime gideriz” diyecek.

AK PARTİ SEÇENEĞİ

Yapılacak tüm hamlelere rağmen MHP’yi ikna edememesi durumunda CHP, AK Parti’ye karşı koalisyonda nasıl bir yol izleneceğine ilişkin de çalışmalarını sürdürüyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, önceki günlerde iddialar için ‘hayır’ demesine rağmen, CHP’nin dönüşümlü başbakanlıkta ısrarcı olacağı öğrenildi.

 // Falan filan
Sen ne adi bir insanmışsın k.k...
25 Haziran 2015 16:39
etme gitme gel diyor..
 // atiker
derin chp lilerin isteklerini yerine getiremezsem beni yerler gel kuralım 2 senede bu ülkede dikili bir taş bırakmayız sonra erken seçime gideriz gelir ak parti yine düzeltir gel batan geminin mallarına gel diyor.....
24 Haziran 2015 Çarşamba 10:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler