YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti koalisyonuna yeşil ışık
CHP lideri, Başbakan Davutoğlu'nun ne düşündüğünü bilmediğini, Davutoğlu'nu dinlemek gerektiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti koalisyonuna yeşil ışık
22 Haziran 2015 / 07:34 Güncelleme: 22 Haziran 2015 / 11:36

7 Haziran genel seçimlerinin ardından koalisyon senaryoları yazılmaya devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir koalisyon açıklaması daha geldi.

AK PARTİ'YLE OLMAZ DEMİŞTİ

Daha önce AK Parti'yle koalisyon yapmayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, bu kez AK Parti'yle yapılabilecek büyük koalisyona yeşil ışık yaktı.

"BAŞBAKAN'I DİNLEMEMİZ GEREKİYOR"

Milliyet'ten Serpil Çevikcan'a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon seçenekleri konusunda 'kapıları kapatmamak lazım' vurgusunu yaparak, "Sayın Davutoğlu'nun ne düşündüğünü bilmiyoruz. Ne düşündüğünü görmemiz, bir dinlememiz gerekiyor. Bugünden kalkıp bir şeyler söylemeyi, 'şöyle olacaktır' demeyi doğru bulmuyorum. Her ortamın kendine göre koşulları vardır." diye konuştu.

BAHÇELİ'YE BAŞBAKANLIK TEKLİFİ

Kılıçdaroğlu, daha önce MHP lideri Devlet Bahçeli'ye oluşacak bir koalisyonda başbakanlık teklif etmiş ancak bu teklifi Bahçeli tarafından sert bir dille reddedilmişti.

 // sedat
Kılıçdaroğlunun son çırpınışları....koltuk elden gidiyor...ne yapsın garibim......
22 Haziran 2015 11:44
 // Rasim DUMAN
Dun yazmistim; tahminim dogru cikti. CHP ve onun "Umum Muduru" , iktidara bir kosesinden yapismak icin adete canhiras bir sekilde yanip tutusuyorlar. Bakanlik bir tarafa, birkac genel mudurluge bile razilar. Ama AK Parti- CHP Koalisyonuna AK Parti secmeni asla razi degil ve razi olmayacak! Aman dikkat... tkj56&#34).*...
22 Haziran 2015 10:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler