YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan 4+4+4 eleştirisi
CHP lideri Kılıçdaroğlu 4+4+4 eğitim sistemine eleştirerek, "Anneler, büyük anneler hazırlıklı olun; okullar açılacak 5 yaşındaki çocuğunuzu okula göndereceksiniz. Sizlerde öğretmenlerle beraber eğitime başlayacaksınız” dedi
Kılıçdaroğlu'ndan 4+4+4 eleştirisi
29 Haziran 2012 / 14:35 Güncelleme: 29 Haziran 2012 / 14:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 4+4+4 eğitim sistemine eleştirerek, "Anneler, büyük anneler hazırlıklı olun; okullar açılacak 5 yaşındaki çocuğunuzu okula göndereceksiniz. Sizlerde öğretmenlerle beraber eğitime başlayacaksınız” dedi.

Çeşitli açılış ve ziyaretler için dün Aydın’a gelen ve geceyi Didim’de geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Didim ve Akbük Belediyelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz eşlik etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Didim Belediyesi’nde Başkan Mümin Kamacı taarfından karşıladı. Başkanlık makamında Başkan Kamacı ile görüşen Kılıçdaroğlu çocuklarla da sohbet etti. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na 2009 yılında CHP Grup Başkanvekili iken Didim’e yaptığı ziyaretteki fotoğrafları gösterilirken, Kılıçdaroğlu’nun Karakalem üzerine yaptığı resim hediye edildi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Akbük Belediyesini ziyaret etti. CHP Liderini Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı ve partililer karşıladı.

Belediye önünde halka seslenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Akbüklülere güzel bir yerde tatil yaptıklarını fakat tutuklu gazetecilerin ve üniversite öğrencilerin bulunduğunu hatırlatarak “Sizler burada güzel doğada tatilini yaparken Türkiye’de özgürlüğü kısıtlananlar var hapiste gazeteciler var, onları unutmayın. Hapiste üniversite öğrencileri var unutmayın kim olursa haksızlığına uğrayan adaletsizliğe uğrayan herkesin yanında olacağız. Herkesi destekleyeceğiz bu ülkeye demokrasi ve özgürlük çağdaş anlamda gelinceye kadar mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

Konuşmasında 4+4+4 olarak bilinen yeni eğitim sistemine eleştiride bulunan Kılıçdaroğlu, “Türkiye genelinde büyük sorun var. Anneler, büyük anneler hazırlıklı olun; okullar açılacak 5 yaşındaki çocuğunuzu okula göndereceksiniz. Sizlerde öğretmenlerle beraber eğitime başlayacaksınız. Çok büyük sorunlar çıkacak, bunları hepsini şimdi den söylemeyi ana muhalefet partisinin Genel başkanı olarak görebiliyorum. Hazırlıklı olun, ülke iyi yönetilmiyor. Tam bir kaos var. İyi yönetilmeyen bir ülkede huzursuzluk var. Bunu besleyen işsizlik var. Bütün bu sorunların çözüm adresi CHP’dir. Ülke yanlış politikalarla yönetiliyor biz bu ülkeye huzuru ve barışı getirmeyi istiyoruz. Herkesin iş ve aş sahibi olmasını istiyorum. Huzurun barışın olduğu yerde insanlar mutlu olurlar. Geleceğe mutlu bakarlar eğer çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak el birliği ile çabamızı göstermeliyiz. AKP’ye gerekli dersi vermeliyiz. Bunun için yola çıkmalıyız” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Akbük Belde Belediyesi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki etkinliğe katılmak üzere beldeden partililerce uğurlandı. (İHA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler