YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na yüklendi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu dış güçlerin göreve getirdiğini ve aynı güçler tarafından Türkiye siyasetinin yeniden şekillendirildiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu'na yüklendi
23 Mayıs 2010 / 18:02 Güncelleme: 23 Mayıs 2010 / 18:15

Partisinin Adıyaman İl Başkanlığı 7. olağan kongresine katılmak üzere Adıyaman'a gelen BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, CHP Genel Başkanlığına seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'na SSK Genel Müdürlüğü dönemini hatırlatarak, SSK'nın vebalini taşıdığını söyledi. 

Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği salonunda gerçekleştirilen kongre de Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun çerçeveli fotoğrafı salonun ön koltuğunun üzerine bırakıldı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun resminin bulunduğu koltuğa kimse oturmazken, Genel Başkan Yalçın Topçu ve Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır fotoğrafın iki tarafına oturdu. 

Kongrede konuşma yapan Yalçın Topçu, konuşmasının büyük bir kısmını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ayırarak, Kılıçdaroğlu'nu 'Ti'ye aldı.   

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı sınır ötesi bir takım güçlerin siyasetten uzaklaştırarak yerine Kemal Kılıçdaroğlu'nu getirdiğini vurgulayan Topçu, Kılıçdaroğlu'nu dış güçlerin desteklediğini savundu. 

Türkiye'de siyasetin yeniden dizayn edildiğine dikkat çeken Topçu, bunu yapanların önümüzdeki yıllarda etraf coğrafyamızda kendi hak ve menfaatlerini doğrultusunda bir iktidar oluşumu çabası içersine girdiğinin altını çizdi. 

Topçu, "Birleşmiş Milletler daimi heyetinin İran ile alakalı ambargo kararlarına, o kararların uygulanmasına, Rusya'nın, Çin'in ve ABD'nin bir araya gelmense, İsrail'in nükleer silahları gizlemeye çalışma çabalarına baktığımız anda niye böyle bir organizasyona gerek duyduklarını anlamamız mümkündür. Ve bakıyoruz ki; buldukları argüman sanki ilk defa varmış gibi. Hayatında ilk defa siyasete girmiş, hayatında ilk defa devlet hayatında bulunmuş. Meğer ne yaman bir şahsiyetmiş; millet olarak biz bunu görememişiz. Büyük büyük gazeteler punto atıyor; 'Adı bile yetti' diyorlar. Her söylediğinden bir keramet çıkarma gayreti içerisinde olan bir basın ordusuyla karşı karşıyayız. Hemen bir imaj oluşturdular. 'Çıkar şu kravatı' dediler. 'Aç bir düğme, emekli memur görüntüsü ver halktan biri gibi' dediler. O da veriyor maşallah, çok güzel yapıyor" dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığını hatırlatan Topçu, "Tabi birisi döner derki; 'Sen bu devlette şu şu görevleri yaptın. Bir görevi biz sana hatırlatalım. SSK Genel Müdürlüğü yaptın. SSK şuanda gırtlağını açmış borç içersinde. Kaç sene yaptıysan o kadar vebalde senindir. İstedikleri kadar bunlar çabalasın. Millete rağmen bir şey olmaz" şeklinde konuştu.

Kongreye Merkez Disiplin Kurulu Sekreteri Fehim Taştan, Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Çavcı, Malatya İl Başkanı Ramazan Keleş, Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya, Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılınç ve Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Bilgin katıldı.  Kongrede belediye tarafından Yalçın Topçu'ya plaket ve halı hediye edildi.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır'ın yaptığı kongreye tek liste halinde giren Nihat Komşu, delegelerin büyük çoğunluluğunun oyunu alarak il başkanı oldu. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler