YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na 'Van' şoku!
Van'da miting yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yaklaşık 200 Vanlı dinledi. Mitingin güvenliğini sağlamak için ise il dışından gelenlerle birlikte bin 500 polis görev aldı...
Kılıçdaroğlu'na 'Van' şoku!
25 Ağustos 2010 / 08:44 Güncelleme: 25 Ağustos 2010 / 08:50

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, halk oylaması mitingleri çerçevesinde Van'a gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu şok yaşadı. Baykal'ın yumurtalı saldırıya uğradığı ziyaretten bile az ilgi gören Kılıçdaroğlu ancak 200 kişi toplayabildi.

Kılıçdaroğlu'nu il dışından gelenlerle birlikte bin 500 polis korudu. Kılıçdaroğlu da Van'da bir grubun tepkisiyle de karşılaştı. Bir grup, Kılıçdaroğlu'nu yuhaladı. "Kahrolsun CHP" sloganları atan grup, polisin müdahalesi sonucu dağıtıldı. Polis yüzü kapalı bir çocuğu gözaltına aldı. Daha önce Van'a gelen Baykal yumurtalı saldırıya uğradığı için havaalanından miting alanına kadar yaklaşık 7 kilometrelik yol boyunca, sağlı sollu 50 metre arayla birer polisin bekletildiği görüldü. Miting sonrasında da yoğun güvenlik önlemi altında havaalanına dönen Kılıçdaroğlu polis şeflerine teşekkür etti. Kılıçdaroğlu konuşmasında Van'da güçlü olmadıklarını kabul ederek, "Bunun kabahati Vanlılarda değil, bizdedir. Daha fazla gelebilirdik" dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra gittiği Batman'da da çok az kişiye konuştu. (Yeni Şafak)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler