YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na ültimatom: Gülen Hareketi'nden uzak dur!
30 Mart yerel seçimlerinde büyük bir hezimete uğrayan CHP’de iç hesaplaşma sürüyor.
Kılıçdaroğlu'na ültimatom: Gülen Hareketi'nden uzak dur!
21 Nisan 2014 / 09:33 Güncelleme: 21 Nisan 2014 / 09:37

İstanbul ve Ankara belediyelerini alınamaması ve Antalya’nın da kaybedilmesiyle büyük bir hezimet yaşayan CHP içinde ciddi tartışmalar yaşandı.

Bir grup CHP’li, seçimlerdeki başarısızlığın ana merkezine partinin Gülen Hareketi'yle iş birliği yapıldığı izlenminin yer aldığı görüşündeydi.

CHP’nin başarısızlığının masaya yatırıldığı ve Kılıçdaroğlu’na ağır eleştirelerin yapıldığı 18 Nisan toplantısıyla ilgili İstanbul milletvekili Nur Serter, şunları dile getirdi:

‘Sarıgül başarılı oldu’ demek imkansız

"18 Nisan’da yapılan toplantıda, seçimlerle ilgili kritik yaptık. Kılıçdaroğlu’na CHP'nin yerel seçimlerde başarılı olmadığını aktardık. Kılıçdaroğlu’nun Gülen Hareketi'yle görüştüğü izleniminin silinmesini istedik. Bunun için daha imtinalı olunması gerektiğinin altını çizdik.

CHP’nin yerel seçimlerde başarısız olmasının bugüne kadar gelen birçok nedeni var. CHP'nin kendisini halka iyi anlatması ve güven duyulan bir parti olması gerekir.

CHP’nin Fethullah Gülen Hareketi'yle iş birliği yaptığı izlenimi başlı başına oy kaybına sebep olmasa da onun yarattığı izlenim motivasyon düşüklüğü yarattı. Mustafa Sarıgül'ün de özelinde bir değerlendirme yapılmadı ama onun başarılı olduğunu söylemek imkansız.

 

STAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler