YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na sürpriz destek
CHP Antalya İl Yönetimi, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı...
Kılıçdaroğlu'na sürpriz destek
15 Aralık 2010 / 14:55 Güncelleme: 15 Aralık 2010 / 17:17
CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, İl Yönetim Kurulunun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek verdiğini söyledi. İl binasında basın toplantısı düzenleyen Özer Ülken, cumartesi günü yapılacak CHP'nin büyük kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek vereceklerini belirtti.

Ülken, "İl Yönetim Kurulu, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği gibi 'blok listeye tam destek verme' kararı aldı. İl örgütümüz tüm birimleriyle büyük kurultaya hazırdır. Yeni Parti Meclisimizin oluşmasına tüm yönetimimizle ve delegelerimizle destek vereceğiz" dedi.

Ülken, Antalya örgütünün Türk siyasetinin belirlenmesinde önemli rol oynadığını, eski genel başkanlarının Antalyalı olduğunu, Kemal Kılıçdaroğlu'na da ilk destek veren örgütlerin başında geldiklerini anlatan Bir gazetecinin, "Antalyalı olan eski Genel Başkan Deniz Baykal çarşaf liste istiyor ama siz blok listeye destek veriyorsunuz" sözleri üzerine Ülken, şunları söyledi:

"Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal'ın çarşaf liste konusunda bize bir telkini olmadı. Baykal, örgütün verdiği karara her zaman saygı duydu. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, bu cuma günü Ankara'da il başkanlarını bir araya getiriyor. CHP'de birlik ve beraberlik devam edecek. CHP kurultayı, çok net bir şekilde Genel Başkanımızın arzusu yönünde çıkacaktır. Buna ben de inanıyorum. Kurultayda hiç bir sıkıntı olmayacak. CHP'nin artık hata yapma şansı yok, bunun bilincindeyiz." (AA)
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler