YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na sert sözler..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.
Kılıçdaroğlu'na sert sözler..
24 Nisan 2012 / 12:07 Güncelleme: 24 Nisan 2012 / 14:53

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Sayın Kılıçdaroğlu şunu anlamalı, aynı anda hem Ergenekon'un avukatı hem darbe karşıtı olunmaz. 'AK Parti'yi 28 Şubat üretti' diyerek, güya 28 Şubat'ın üstünü örtecek soruşturmayı sulandıracaklar'' dedi.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

-Siyasetçinin elbette hatası, yanlışı olabilir. Ama siyasetçinin hesap vereceği merci TBMM'dir, bizzat aziz milletin ta kendisidir. Kendisini milletin yerine koyarak hiç kimse gayri meşru ve hukuk dışı yöntemle siyasetçiyi hesaba çekemez, cezalandıramaz.

- CHP'nin nereye gittiğini merak ediyorum. 28 Şubat'a, 27 Nisan'a selam duracaksın, 27 Mayıs'ı savunacaksın, sonra çıkıp 'AK Parti 28 şubat'ın ürünü' diyeceksin. Bu ülkede darbelerin kuvözünde sadece CHP üremiştir. CHP'den başka kimse darbelerden nemalanmamıştır. Biz asla intikam duygusu içinde değiliz. Süreç, hukuki bir süreçtir.

- Sayın Kılıçdaroğlu'nun yol arkadaşlığı yaptığı bir zat bulunmaktadır. Bu zat, şapkasını kaptırmaz ama 12 Haziran seçimlerinde ''al takke ver külah'' yapmaktan kaçınmamaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu, sen o yol arkadaşına git, 'dün dündür bugün bugündür' demezse, Sana CHP zulmünü gayet tahsilatlı bir şekilde anlatacaktır.

- 1926-1950 arasında 513 cami satılıyor. 327 cami arsası ki bunların çoğu üzerinde cami var, bunlar da satılıyor. 1070 mescit satılıyor. Bunlarla birlikte, kilise, manastır, mezarlık gibi çok sayıda tarihi eserin satışı yapılıyor. Toplamda 3 bin 411 adet hayrat vakıf taşınmazının satışı gerçekleştiriliyor. Bunların tamamının belgesi elimizde. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler