YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na sert sözler
MHP'li Bölükbaşı'ndan CHP Genel Başkanı'na ağır suçlama: Milli meselelerde zigzag yapamazsın.
Kılıçdaroğlu'na sert sözler
30 Mayıs 2010 / 19:13 Güncelleme: 30 Mayıs 2010 / 19:20

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, CHP Genel Başkanlığı'na yeni seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır suçlamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun Milli meseleler karşısında dik durmadığını ve bunu geçmişte söylediği sözlerle ispat ettiğini iddia eden Bölükbaşı, "Kılıçdaroğlu'na yeniden başarılar dileriz, ama siyasette esas olan tutarlılıktır, siyaset patinaj kaldırmaz. Milli meselelerde zigzag yapamazsın. Batmanda ne söylüyorsan Ankara'da da aynı şeyi söylemek lazım."dedi.

MHP İzmir İl Başkanlığı tarafından İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Çözülen Ülke Türkiye ve Anayasa Referandumu" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, konuşmasını yoksullaştırılan, soyulan ve bölünmek istenen bir Türkiye ana başlığı altında üç konu üzerinden yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti hükümetinin icraatlarını ve açılım politikalarını eleştiren Bölükbaşı, konuşmasının son kısmında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ayırdı.

Kılıçdaroğlu'nun geçmiş dönemde "PKK genel af çıkarılmalıdır, biz buna hazırız" şeklindeki sözlerini ağır sözlerle eleştiren Bölükbaşı, "Biz siyasette şuna bakarız, tutarlılık esastır. Zihin berraklığı esastır. Siyaset patinaj kaldırmaz. Hangi siyasi partiden olursa olsun bizim kırmızı çizgilerimiz bellidir. Türkiye'nin Milli birliği ve bin yıllık kardeşliğiyle ilgili konularda nerede duruyorsun. Terörle mücadele ve etnik bölücülük konularında ne düşünüyorsun. Biz buna bakarız. Bu konuda sergileyeceği performans bizim insanların siyasetçileri değerlendirmemizde yegane ölçüdür. Siyasette gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemeyeceksiniz. İliklerseniz o gömlek artık düğme tutmaz. Düzeltmek mümkün değildir." diye konuştu.  CİHAN

Dur bakalım?
 // ibrahim çelikoğlu
Bunların en iyi savunması PKK dır.Terörist katili herkez naletler.
Eğer rant ve hükümranlık sağlanıyorsa gözler görmez,kulaklar duymaz.PKK vız gelir,tırız gider.Burada bir yanlışlık var.İnsan acaba diyor yollar ayrılıyormu?
Bu güne kadar beraber davalarını savundular.Lider değişti rant giden liderdemi kaldı?Beraberlikleri giden liderlemi olacak?Bilmiyoruz.Bekleyip göreceğiz.Tarih doğruları açıklar......
30 Mayıs 2010 20:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler